Карантин в УжНУ: як тепер навчаються студенти і що чекає їх після відновлення занять

Опубліковано:

Найбільший виш Закарпаття – Ужгородський Національний університет – теж пішов на карантин, як і решта навчальних закладів краю. Понад 13 тисяч його студентів роз’їхалися по домівках або залишилися в гуртожитках, добре знаючи, що життя університету на цьому не припинилося, а просто перейшло на інший формат – в онлайн. То як нині навчаються студенти і працюють викладачі – розповів «Про Заходу» проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Ігор Король.

  • Ігоре Івановичу, як в УжНУ поставилися до впровадження карантину?
  • Всі поставилися з розумінням. Наш ректор Володимир Смоланка – відомий лікар, тому на нараді деканів зміг фахово і доступно пояснити, чому карантин такий важливий у нинішній ситуації. Звісно, ми всі розуміємо, що життя є важливішим за навчальний процес, тому колектив замість обговорення доцільності карантину детально продумав, як правильно організувати дистанційне навчання.
  • Чи були на вашій пам’яті подібні випадки, коли УжНУ закривався на такий тривалий термін?
  • Так, останній – у 2009 році, коли у жовтні був оголошений тритижневий карантин у зв’язку з епідемією каліфорнійського грипу A/H1N1. Тоді у нас, на жаль, ще не було сучасних технічних можливостей проведення занять у дистанційній формі, тож ми просто змушені були ущільнювали програму після виходу з карантину. Нині все інакше: наші студенти, хоч і не сидять за партами, але так само навчаються.

Ігор Король
  • Як відбувається процес дистанційного навчання в УжНУ?
  • Розпорядженням ректора на період карантину, тобто з 12 березня по 3 квітня, навчальний процес був переведений на дистанційну форму. На кожному факультеті призначили відповідальних за впровадження цього процесу осіб, котрі разом із Центром інформаційних технологій вирішують усі технічні питання і забезпечують викладачам і студентам доступ та можливості проводити заняття онлайн. Усі викладачі і студенти мали зареєструватися на сайті електронного навчання, який працює у нас ще з 2014 року. Раніше цим сайтом користувалися не настільки активно, та все ж там уже були зібрані чимало викладених нашими викладачами лекцій, підручників, методичних матеріалів, тестів тощо.

Кожен викладач сам обирає формат роботи зі студентами, однак частіше за все, це працює так: студенти у зручний для них час вивчають наданий на сайті електронного навчання матеріал, після чого їм оголошують, у які години відбудеться тестування, усне обговорення чи інше завдання з вивченої теми. Далі електронне вікно закривається, і викладач перевіряє роботи, відповідно оцінюючи їх. Цей кризовий період дасть нам прекрасну можливість випробувати в максимальному режимі систему дистанційного навчання. Думаю, зрозумівши його зручність, викладачі і студенти залюбки будуть використовувати його елементи й надалі.

  • Через карантин довелося, мабуть, скасувати і чимало наукових та розважальних заходів, запланованих університетом?
  • Так і є, були відмінені всі масові освітні, наукові, розважальні та соціальні заходи, заборонені відрядження студентів і працівників УжНУ за кордон та в межах України. Нашим іноземним студентам теж заборонили виїзд з країни без погодження з адміністрацією університету. На щастя, проблем вдалося уникнути: всі студенти, які проходили навчання та практику за кордоном, встигли вчасно повернутися, важливі наукові та соціальні заходи було вирішено перенести на пізніший термін.
  • Гуртожитки університету нині працюють?
  • Так, гуртожитки ми вирішили не закрили, але обмежили вхід до них стороннім особам. Окрім того, студентам радимо виконувати усі правила карантину, одразу звертатися до лікарів у випадку поганого самопочуття, також проводимо щоденну роботу з дезінфекції приміщень. Всі антисептичні засоби університетом закуплені, тож обробка наразі проводиться не лише в гуртожитках, а і в начальних  та адміністративних приміщеннях.
  • Ну, і не можу не поставити вам питання, яке цікавить усіх студентів: сесія – зірвана чи буде проходити вчасно?
  • Про перенесення сесії чи вступної кампанії наразі не йдеться. Мета нинішнього дистанційного навчання якраз і полягає в тому, аби не згаяти час до 3 квітня, а максимально ефективно його використати. Але ви самі бачите, що ситуація змінюється дуже динамічно, чи не щодня в країні запроваджують нові заходи, покликані на те, аби максимально ізолювати людей. Тому наразі важко щось прогнозувати, після 3 квітня будемо діяти за ситуацією. У будь-якому випадку наші студенти і викладачі будуть вчасно поінформовані про усі зміни. Для цього ми ведемо активну роботу на офіційному сайті УжНУ та в соцмережах.  

Тетяна ЛІТЕРАТІ, «Про Захід»

Про Захід