Йододефіцит: у чому небезпека і як себе захистити

Опубліковано:

Йод – це мікроелемент, необхідний людині протягом життя для створення гормонів щитоподібної залози, яка регулює метаболічні процеси в організмі.

Затримка росту у дітей, порушення інтелектуальної активності, розвитку та обміну речовин – не повний перелік проблем, до яких може призвести нестача цього мікроелементу в організмі.

Збільшення щитовидної залози часто є першою видимою ознакою дефіциту йоду.

На жаль, Закарпаття належить до йододефіцитних регіонів.

Що це означає?

А те, що проблеми порушення функцій щитоподібної залози спостерігаються у 120 тис. краян (це згідно статистичних даних осіб, що зверталися до фахівців).

Аби було зрозуміло наочно: кількість захворювань щитовидної залози у Закарпатті вища у 4 рази, ніж у інших регіонах країни!

З чим це пов’язано?

Низький вміст йоду в природньому середовищі, відповідно у воді, і продуктах харчування – основна причина йододефіцитного стану мешканців Західної України загалом, та Закарпаття зокрема.

Наразі додавання йоду до солі є найбільш поміркованою стратегією контролю йододефіциту.

Зосередьтеся на кухонній йодованій солі, а не на морській, гімалайській та інших формах. 1 г кухонної йодованої солі містить до 30 мкг йоду, тобто достатньо 1 ч. л. на добу, аби покрити добову потребу!
Йод можна також отримати, споживаючи продукти, які містять його в натуральному вигляді – риба, морепродукти, ламінарія, овочі, вирощені на ґрунті з достатньою кількістю йоду.

Чи можна приймати препарати йоду для профілактики?

Доцільність та рекомендоване дозування може призначити лише лікар-ендокринолог☝️, після очної консультації, анамнезу та результатів аналізів.

Професійна команда найкращих ендокринологів Закарпатської області, з задоволенням допоможуть Вам, для цього лише потрібно записатись на консультаційний прийом до лікаря #Endo_clinic.

Візьміть гормони під контроль!

Endo clinic, м. Ужгород, вул. Льва Толстого, 27А
endo-clinic.uz.ua
(067) 375-60-50
(099) 268-70-28

Про Захід