Юрій Яцина: “Ми можемо надавати медичну допомогу, бо маємо захист від COVID-19”

Опубліковано:

Ковідне відділення в Закарпатській обласній лікарні відкрите з жовтня минулого року. За п’ять місяців роботи тут проліковано близько 600 хворих з COVID-19. Про сьогоднішню ситуацію розповідає директор Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака Юрій Яцина.

  • Юрію Юрійовичу, скільки хворих з COVID-19 наразі лікуються в Закарпатській обласній лікарні?
  • Сьогодні у нас знаходиться 50 хворих, 10 з яких – в реанімації. У лікарнісформовані бригади, які працюють згідно з вимогами Національної служби здоров’я України. Практично всі хворі при необхідності забезпечені кисневою терапією. Станом на сьогодні вона необхідна для 50 % пацієнтів. Тенденція така, що кількість хворих періодично збільшується, однак зараз ситуація дещо стабілізована.
  • Який відсоток невакцинованих хворих з COVID-19 потрапили в лікарню?

Якщо взяти пацієнтів, які зараз знаходять в ковідному відділенні, то 98 % з них – не вакциновані. Думаю, всім зрозуміло, що вакцинація – це єдиний метод, який дає можливість зупинити передачу вірусної ковід інфекції.

  • Як проходить вакцинація працівників Закарпатської обласної лікарні ім. А.Новака?
  • Якщо проаналізувати структуру нашої лікарні, то в нас вакциновано більше 90%. Не вакциновані тільки працівники, які мають протипоказання, або ж ті, які недавно перехворіли і мають високий титр антитіл.

Сьогодні лікарня, окрім ковідних хворих, надає медичну допомогу і по всім іншим профілям — хірургічним і терапевтичним. В середньому в нас знаходиться 300 пацієнтів, які лікуються з іншими патологіями, не пов’язаних з COVID-19. Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. Андрія Новака — це медичний заклад, який надає висококваліфіковану медичну допомогу населенню Закарпатської області, а також єдиний заклад в області, що надає медичну допомогу у вузькопрофільних напрямках.

  • Як, на вашу думку, можна спинити пандемію COVID-19?
  • Для того, щоб її зупинити, ми маємо поставитися до цієї ситуації з великим розумінням і прислухатись до фахівців, які більш глибоко володіють цією проблемою. Ми знаємо, що всі думають по різному, тому просимо вас дослухатись: вакцинація — це є правильне рішення. Практично весь колектив лікарні є вакцинований і серйозних проблем після вакцинації не було. Завдяки цьому, ми можемо надавати медичну допомогу, адже маємо захист від COVID-19.

Розмовляла Вікторія Андрусяк

Про Захід