Ірина Мацепура: Україна може стати лідером із виробництва меблів у Європі

Опубліковано:

Однак, це буде можливим лише за певних умов. Про це нещодавно заявила депутатка Закарпатської обласної ради Ірина Мацепура. Народну обранку та керівника ТОВ «ВГСМ» процитувала громадська платформа Центр кластерного економічного розвитку.

«Наше підприємство створене в березні 2010 року. Але цей виробничий майданчик має давнішу історію – деревообробкою тут займаються майже 200 років. А якщо говорити про відносно недалеке минуле, то з 1992 року тут розміщувала замовлення ІКЕА (на зрощений щит і вироби з нього). Ну а наше ТОВ «ВГСМ» виготовляє дерев’яні стільці, зрощений щит і меблі з нього, чорнову меблеву заготовку. Основний ринок збуту – країни Європи.

Виробництво зараз завантажене на 50%. Ми перейшли на роботу в одну зміну. Цьому передувало декілька причин. По-перше, нестабільний валютний курс середини 2019-2020 років, потім – другої половини 2021 року. Це призвело до втрати до 15-20% своєї вартості, тож ми відразу стали отримувати за відвантажену продукцію набагато менше виручки. Це знищило обігові кошти і не давало можливості якогось технічного переоснащення. Початок війни теж ознаменувався валютними коливаннями, коли курс валют для юридичних осіб відрізнявся від курсу валют для фізичних осіб на 15%. Це відразу розбалансувало ціни… Продовження- на сайті обласної ради: https://zakarpat-rada.gov.ua/iryna-matsepura-ukraina-mozhe-staty-liderom-iz-vyrobnytstva-mebliv-u-yevropi/

Про Захід