Ясінянські школярі отримали доступ до сучасної формальної та неформальної освіти

Опубліковано:

Цифровий Освітній Центр працює у приміщенні ЗОШ №1 завдяки спільному проєкту «Реагування на надзвичайні ситуації та підтримка доступу до якісної освіти для постраждалих від конфлікту та переміщених дітей в Україні в центрах цифрової освіти» Благодійного фонду «Посмішка ЮА» та міжнародної організації Save the Children. Діти від 6 до 17 років мають можливість відвідувати заняття, отримувати додаткові знання та навички. Роботу Центру презентували громадськості. Водночас дорослі взяли участь в інтерактивних заняттях для молодших та старших школярів.

«Мета проєкту – надати дітям безпечний доступ до сучасної цифрової формальної та неформальної освіти. На Закарпатті Цифрові Освітні Центри запрацювали у 2023 році у п’яти громадах. Ясінянська громада увійшла у цей перелік і на базі ЗОШ №1 відкрили такий Центр. Приміщення, яке має окремий вхід, повністю відремонтували, зробили теплу підлогу, закупили меблі та завезли техніку, – розповіла на презентації супервайзерка Цифрових Освітніх Центрів Анжела Бабкіна. – Все обладнання, а це 10 нотбуків та 40 планшетів, які після завершення проєкту будуть передані школі для подальших занять з дітьми. На планшетах завантажено базові освітні програми. Діти мають доступ до навчальних матеріалів та освітніх платформ, інтерактивних цифрових уроків з позашкільної освіти».

До речі, Ясінянська школа №1 стала чи не першою на Закарпатті, яка отримала можливість відкрити Цифровий Освітній Центр. Директорка школи Галина Данів побачила в інтернеті оголошення від благодійного фонду «Посмішка ЮА» про конкурс для шкіл на участь в проєкті й зареєструвалася.

«Далі протягом двох місяців нам зателефонували, потім приїхали і вже зробили кінцевий вибір, – згадує Галина Данів. – Наше приміщення підходило за всіма параметрами і вимогами: окремий вхід, перший поверх, географічно вдале розташування. До нас приходять і діти з родин ВПО, займаються школярі різних класів. Особливо люблять Центр діти молодшої та середньої школи».

У Центрі з дітьми працюють дві фасилітаторки: Леся Тулайдан та Сільвія Мільчевич. Вони розробляють програму активностей на кожен тиждень, займаються з дітьми, вчать медіаграмотності, показують, як правильно працювати на різних платформах та використовувати інформацію. А також проводять заняття, де діти з допоміжних матеріалів створюють оригінальні творчі вироби, покращують свій психоемоційний стан.

Голова Ясінянської селищної ради Андрій Делятинчук на презентації зауважив, що школа №1 є найдавнішою школою в громаді й завжди демонструє позитивні зрушення в освітньому процесі. Новий Цифровий Освітній Центр зробив школу більш сучасною та відкрив додаткові можливості для дітей.

«Я думаю, що позитивні зміни будуть продовжуватись для цієї школи. Все залежить від учнів: чим краще діти будуть вчитися, здобувати гарні знання і вміння, тим якісніше будемо розвивати школу, – каже Андрій Делятинчук. – Велика вдячність за підтримку благодійному фонду «Посмішка ЮА» та Save the Children!»

Начальник відділу освіти Ясінянської селищної ради Степан Штефуряк розповів, що саме ЗОШ №1 розташована у зручній локації, що робить її доступної й іншим дітям громади. Адже відвідувачами Центру можу бути діти з різних навчальних закладів:

«Я фактично брав участь в самого початку створення Центру, майже кожного дня приходив подивитися, як тривають ремонтні роботи. Дуже вдячний за те, що наші діти мають можливість перебувати в хорошому освітньому середовищі».

Благодійний фонд «Посмішка ЮА», завдяки якому запрацював Центр у Ясіня, діє з 2013 року для людей, які опинилися в складних життєвих обставинах та об’єднує тих, хто хоче їм допомогти. Фонд був заснований в Запоріжжі та наразі реалізує соціальні проєкти в 17 областях України у співпраці з міжнародними гуманітарними організаціями, залучаючи до взаємодії державні органи влади та неурядові громадські організації.

Save the Children – це міжнародна гуманітарна неурядова організація, що діє вже більше 100 років у площині забезпечення прав та свобод дітей. На сьогодні організація представлена у більш ніж 130 країн світу. В Україні у 2014 році, відкривши офіс спочатку тільки на сході, та згодом масштабувались до 5 офісів по всій країні.

Адреса Цифрового Освітнього Центру: с-ще Ясіня, вул. Грушевського, 3, розклад занять у телеграм-каналі.

Ужгородський прес-клуб

Про Захід