Здоров'я

Якщо приймуть бюджетний запит МОЗ, то зарплата лікарів становитиме 22-25 тисяч гривень

«Реанімацію» медичної системи України треба починати зі зростання рівня заробітної плати медичних працівників. У разі прийняття Верховною Радою Закону «Про державний бюджет України на 2021 рік», з урахуванням запропонованих МОЗ обсягів фінансування у 296,6 млрд грн, заробітна плата лікарів становитиме мінімум 22-25 тис грн. Про це під час свого онлайн-брифінгу заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Наші лікарі зараз цілком і повністю віддаються рятуванню хворих на коронавірусну хворобу. Ми щодня за це дякуємо їм, але просто слів замало. Питання заробітної плати лікарів — одне з головних зараз. Якщо під час другого читання народні депутати проголосують за суттєве збільшення фінансування медицини, наступного року заробітна плата лікаря починатиметься з 22-25 тис грн», — заявив очільник МОЗ.

Також Максим Степанов нагадав, що МОЗ вже запровадило надбавки у розмірі 300% до заробітної плати медпрацівникам, які лікують пацієнтів, хворих на коронавірусну хворобу. Крім того, з вересня доплати отримують усі медичні працівники, з цією метою виділено 6 млрд грн.

«Це тільки початок того, що повинно бути зроблено обов’язково. Наступного року необхідно профінансувати медицину не за залишковим принципом, а саме в тому обсязі, якого вона потребує. Я підкреслюю, що 22-25 тис грн — це справедлива заробітна плата, з якої лікар має починати свій шлях після інтернатури. Пропорційно повинно збільшуватись заробітна плата середнього та молодшого медичного персоналу», — впевнений Максим Степанов.

Нагадаємо, що напередодні, на позачерговому засіданні Уряду була прийнята ініційована МОЗ постанова щодо виділення 118,5 млн грн на облаштування тимчасових госпіталів для надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою.

МОЗ України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 1 =