Тривожність, коливання ваги, випадіння волосся та сухість шкіри списуєш на стрес та перевтому?А дарма, тому що ці, та інші симптоми чітко можуть вказувати на проблеми зі щитоподібною залозою.
Зважаючи на той факт, що Закарпаття є йододефіцитним регіоном, проблеми зі щитовидкою трапляються тут в 4 рази частіше, аніж в інших регіонах країни.
Якщо ви спостерігали у себе наступні симптоми, це чіткий привід звернутися до лікаря-ендокринолога та обстежити свою щитоподібну залозу!
Основними ознаками є:
- Різка зміна ваги.
Коливання ваги може виникнути через недостатнє або надмірне виділення гормонів щитовидної залози. При проблемах зі щитовидною залозою отримати бажану фігуру не допоможуть ні дієти, ні тренажерний зал: необхідне комплексне лікування в лікаря-ендокринолога.
- Нестабільність психічного стану, настрою.
Апатія, тривожність, агресія, надмірна збудливість або плаксивість – поширені симптоми, які часто залишаються без уваги, оскільки списуються на звичайний повсякденний стрес, проте причини можуть бути зовсім іншими.
- Зміна температури тіла
Тривале зниження/підвищення температури відносно особистої норми може вказувати на проблему в обмінних процесах.
- Дискомфорт в області шиї.
Важко дихати, ковтати, набрякає горло, хрипне голос, з’явилися невеликі кулясті ущільнення у запалених лімфовузлах.
- Суха, подразнена шкіра.
В людей, які мають проблеми зі щитовидною залозою, шкіра на ліктях та колінах надмірно суха, лущиться. Присутні подразнення та висипи, підвищена чутливість. Також зверніть увагу на лікті: темне забарвлення шкіри в цій зоні може свідчити про проблеми в обмінних процесах організму
- Розлади ШКТ, які супроводжуються зниженням ваги.
Оскільки щитовидка контролює обмін речовин та роботу шлунково-кишкового тракту проблеми з її роботою провокують дискомфорт у шлунку, діарею, тривалі закрепи.
- Зміна серцевого ритму.
Прискорене серцебиття та задишка під час фізичної активності — одна з ознак ендокринних захворювань.
- Підвищена сонливість.
Важко прокидатися зранку, сонливість та втома турбують навіть після повноцінного нічного сну.
- Зниження лібідо.
Щитовидна залоза впливає на сексуальний потяг. Тому якщо без видимої причини виникають проблеми з лібідо, варто звернутися до ендокринолога.
- Погіршення пам’яті.
Багато людей сприймають забудькуватість як свою рису характеру. Але часто погіршення пам’яті, проблема з концентрацією уваги та розумовою працездатність можуть свідчити про хворобу ЩЗ.
- Ламкі нігті та волосся.
Їх стан напряму залежить від гормонів, які виробляє щитоподібна залоза.
- Біль у м’язах, судоми та оніміння кінцівок часто спровоковані низьким рівнем гормонів щитовидної залози.
Помітили хоча б одну з перерахованих ознак?
Не відкладайте візит до лікаря-ендокринолога на потім.
Зокрема, це дуже важливо для жінок♀️ після 40 років, оскільки симптоми захворювань щитоподібної залози є дуже схожими з симптомами менопаузи.
Американська тиреоїдна асоціація (АТА) рекомендує проводити обов’язковий скринінг у 35 років та перевіряти щитовидку кожні 5 років в подальшому для контролю Вашого стану.
ЗАПИС НА ПРИЙОМ:
Endo clinic
м. Ужгород, вул. Льва Толстого, 27А
endo-clinic.uz.ua
(067) 375-60-50
(099) 268-70-28
Закарпатська Ендоклініка