Як волонтери підтримують самотніх людей завдяки одному телефонному дзвінку?

Опубліковано:

Проєкт Мій телефонний друг функціонує понад два роки й за цей час близько 12 000 людей приєдналися до телефонного волонтерства. Хто такі телефонні друзі та як допомагати іншим на відстані? Розповідаємо далі.

Мій телефонний друг – це всеукраїнський проєкт телефонної підтримки людей, що опинилися на самоті. Діяльність проєкту висвітлює важливі питання ментального здоров’я, зв’язку між поколіннями, міжрегіональної комунікації, емпатії та взаємодопомоги.

Як зародилася ідея?

Два роки тому (у червні 2020), коли пандемія COVID-19 раптово увірвалася у наше життя, команда Української Волонтерської Служби спільно з Дитячим фондом ООН (UNICEF) в Україні запустили проєкт, щоб допомогти українцям побороти відчуття самотності.

Наразі проєкт продовжує функціонувати й в час війни, коли людям потрібна міцна опора та зв’язок з тими, хто їх почує та підтримає.

Як працює телефонне волонтерство?

Проєкт об’єднує волонтерів із людьми, які з різних причин опинилися на самоті. Волонтер(к)и щотижня зідзвонюються зі своїми підопічними для теплого спілкування телефоном.

Завдяки розмовам ці люди стають телефонними друзями, готовими підтримати, допомогти та навіть надати прихисток у час війни.

Підопічна Віра Анатоліївна та волонтерка Світлана

До прикладу, історія телефонної дружби Світлани та Віри Анатоліївни.

Світлана врятувала Віру Анатоліївну від сліпоти та самотності, а Віра Анатоліївна допомогла родині Світлани знайти безпечний притулок під час війни. Повну історію можна прочитати за лінком: https://www.unicef.org/ukraine/stories/the-cycle-of-kindness

Як долучитися до проєкту Мій телефонний друг?

Долучитися до проєкту та стати телефонним другом чи подругою дуже просто. Реєструйтеся на сайті, проходьте онлайн курс з телефонного волонтерства та отримуйте контакт свого підопічного. Деталі: https://befriend.volunteer.country/volonteru. 

Якщо ви відчуваєте брак спілкування та потребуєте підтримки, волонтери проєкту можуть стати для вас міцною опорою. Телефонуйте на гарячу лінію проєкту: 0 800 202 147.

Про Захід