Як у Львові освячуватимуть воду на Водохреща

Опубліковано:

На свято Богоявлення 19 січня на площі Ринок традиційно відбудеться щорічний Чин освячення води за участю духівників усіх християнських конфесій міста. До спільної молитви запрошують усіх мешканців та гостей Львова, які зможуть взяти додому освячену воду. Початок о 13:30.

Чин освячення води, відповідно до графіку, очолить єпископ Української єпархії Вірменської апостольської Церкви Маркос Оганесян.

«Найголовніше, коли різні конфесії збираються разом на молитву, – це показує єдність християн. Екуменічне водосвяття ще раз доводить усім нам, що незважаючи на відмінності – християни єдині, тому що поклоняються Єдиному Богу – Ісусу Христу і прагнуть єдності. Це найголовніше. Тому що у сучасні важкі часи всім бракує єдності у будь-якому питанні», – зазначив духовний пастир Вірменського кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці отець Карапет Гарібян.

 «Під час свята Богоявлення нам відкривається Господь. Бог, котрий перебуває у єдності. Саме тому щороку на свято Богоявлення ми, представники різних конфесій, збираємося разом на загальноміське екуменічне освячення води, щоб стати свідками того, як благодать Духа Святого освячує воду для нас», – наголосив капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк.

Директор департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко, зазначив, що екуменічне загальноміське водосвяття – це добра традиція духовної єдності.

«Освячення води духовенством усіх конфесій міста — це добра традиція єдності львів’ян у ці святкові дні. Сьогодні такий час, коли ми повинні бути разом, а спільне освячення води цьому є гарна можливість. Води буде багато, вистачить усім», – каже Євген Бойко.

Традиційно кожен охочий зможе після освячення води взяти її додому. Для цього буде встановлено резервуар, об’ємом 1500 літрів.

«Цього року, як і минулого, на площі Ринок буде встановлено резервуар для води об’ємом 1500 літрів. Такого об’єму вистачить для усіх охочих. За технічним станом резервуару стежать наші працівники – його дезінфікують та ретельно промивають. Артезіанську воду, яка потрапляє у систему міських трубопроводів, постачатимуть на площу Ринок автоцистерною Галицького ШРП. Резервуар буде встановлено ввечері 18 січня, а вранці його наповнять водою», – повідомив заступник директора ЛМКП «Львіводоканал» Юрій Свізінський.

Львівська міська рада

Про Захід