Як у Колочаві навчали з туристами працювати

Опубліковано:

Село Колочава завдяки активному розвитку туризму та розбудові туристичної інфраструктури давно стало привабливим об’єктом для відпочинку. Розташоване в межах національного природного парку «Синевир», воно магнітом притягує тисячі туристів щороку. Більшість відпочиваючих зупиняються в садибах сільського туризму, яких з кожним роком стає більше.

Відкриваючи свою справу, місцеві жителі не завжди знають, з чого почати і як вгодити вибагливим гостям. І головне – як заробити більше, надаючи суміжні з проживанням послуги. Роз’яснив жителям Тереблянської долини як будувати бізнес в туризмі керівник Туристичного-інформаційного центру Закарпаття Олександр Коваль під час тренінгу «Організація надання послуг гостинності в сільських садибах», що днями відбувся в Колочаві. Кілька годин лектор розповідав про очікування та вимоги туриста до сільської садиби, як створити унікальні переваги та нові послуги власнику садиби,
ознайомив з маркетингом сільського продукту тощо.

Туризм – це більше ніж одне слово, до нього дотичні різні сфери економіки. Один турист приносить більше, ніж плата за послуги проживання. Важливо вміти йому подати ці послуги і розрекламувати, знати, як перетворити візитера на туриста і затримати його довше, аніж лише на одну ніч. А це вже колективна робота. Усі, хто працює в туризмі – не конкуренти, а партнери, – наголосив у своєму виступі Олександр Коваль.

Проведення навчального тренінгу з організації надання послуг гостинності в сільських садибах відбулося в рамках проєкту «Колочава туристична».

В ході реалізації цього проєкту у центрі села Колочава встановлено інформаційний стенд для туристів та вже майже завершено роботу над сайтом kolochava.info, де інформація доступна українською, чеською та англійською мовами. Проєкт став переможцем у конкурсі Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей, компанії ДТЕК, ПАТ «Концерн Галнафтогаз, – зазначив Василь Худинець, голова представництва Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» на Закарпатті.

Національний проридний парк “Синевир”

Про Захід