Здоров'я

Як робота щитоподібної залози пов’язана з жіночим здоров’ям

У жіночому організмі нейро-ендокринна система (статеві органи, щитоподібна залоза, наднирковики, гіпоталамус, гіпофіз, ЦНС) відповідає за процес визрівання фолікула, овуляції, запліднення, функціонування жовтого тіла, підготовки ендометрію до імплантації та успішного продовження вагітності. Тому навіть найменше порушення роботи однієї з ланок цієї системи може вплинути на репродуктивне здоров’я жінки.

Досить часто у жінок спостерігається збіг дисгормональних захворювань статевої системи та порушень функції ЩЗ. Ці порушення можуть стати причиною збою менструального циклу, невиношування вагітності та безпліддя: 50% жінок із безпліддям мають патології ЩЗ. Тиреоїдні гормони діють на різні структурні елементи молочних залоз, тому мають велике значення для їх нормального функціонування.

Тому при плануванні вагітності, а також при наявності будь-яких дисгормональних захворювань (кіста яєчників, полікістоз, фіброміома матки, ендометріоз, мастопатія та ін.) обов’язковим є обстеження ЩЗ та консультація з ендокринологом.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш вебсайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75;
067 312 66 69; 050 338 17 48.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 3 = 1