Як правильно оформити декларацію з лікарем і на що звернути увагу?

Опубліковано:

Майже 31 млн українців обрали свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Для тих хто вперше планує укласти декларацію з лікарем або хто збирається обрати іншого лікаря через певні причини, Національна служба здоров’я України нагадує, як правильно укладати декларацію і на що при цьому звернути увагу.

1.Для укладення декларації необхідно при собі мати оригінали документів, що посвідчують особу пацієнта та/або законного представника пацієнта, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). Зверніть увагу:

 • Для осіб, які досягли 14 років при собі необхідно мати один з таких документів:
 • паспорт громадянина України;
 • тимчасове посвідчення громадянина України;
 • посвідку на постійне проживання в Україні;
 • посвідчення біженця;
 • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Для осіб, які не досягли 14 років:

 • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави;
 • документи, що посвідчують особу та повноваження одного з батьків дитини або іншу особу, яка є законним представником пацієнта.
 • Якщо людина через релігійні переконання відмовилась від прийняття РНОКПП, повідомила про це відповідний контролюючий орган та має відмітку у паспорті, тоді замість облікової картки платника податків в електронну систему охорони здоров’я завантажується копія сторінки паспорту з такою відміткою.

2. При укладанні декларації пацієнт або його законний представник може обрати один з наступних методів автентифікації в електронній системі охорони здоров’я:

 • за власним номером мобільного телефону;
 • за електронними копіями оригіналів документів шляхом їх завантаження до електронної системи охорони здоров’я;
 • за унікальним ідентифікатором іншого пацієнта в Реєстрі пацієнтів (наприклад, це стосується дітей до 14 років, для яких методом автентифікації є унікальний ідентифікатор одного із батьків в Реєстрі пацієнтів).

3. Лікар заповнює декларацію в електронній формі та обов’язково має її роздрукувати, щоб пацієнт перевірив дані. Пацієнт (його законний представник) перевіряє внесену інформацію, та у разі виявлення помилок повідомляє про це лікарю, який цю інформацію вносив, після чого він зобов’язаний виправити помилки у внесених даних про пацієнта. Варто бути уважним при перевірці коректності внесених даних.

4. Якщо декларація не містить помилок, необхідно підписати два примірники. У свою чергу лікар проставляє на них відмітку з датою отримання такої декларації закладом. Один примірник залишається пацієнтові, інший примірник декларації – у медичному закладі.У разі виявлення розбіжностей в даних, варто повідомити про це лікаря, який відразу виправить помилки в декларації в електронній формі та повторно роздрукує примірник.

5. Декларація заповнюється українською мовою, за винятком пунктів, що потребують використання літер латинської абетки та спеціальних символів.

Пам’ятайте, де б пацієнт не обирав лікаря – у державній лікарні, приватному центрі чи серед ФОП – порядок заповнення та подання декларації незмінний.

Про Захід