Здоров'я Останні новини

Як перевірити стан серця та судин у домашніх умовах

Проблеми з серцем і судинами належать до підступних, адже часто “заявляють” про себе вже далеко не на початковій стадії.

Серцево-судинні хвороби дають про себе знати почастішанням пульсу і порушенням вестибулярного апарату. І це є приводом зайвий раз звернутися до лікаря. Однак експрес-перевірку серця можна провести навіть за допомогою функціонального тесту в домашніх умовах.

✅ ТЕСТ 1
Прокинувшись, але ще не встаючи з ліжка, заміряйте пульс, краще – пульсоміром. До 60 ударів в хвилину – серце в хорошому стані, 60-79 – в задовільному, від 80 – пульс завищений, вам потрібна консультація кардіолога.

✅ ТЕСТ 2
Виміряйте кількість ударів пульсу протягом 10 секунд в покійного стані. Потім зробіть 20 присідань і знову заміряйте пульс за 10 секунд. Збільшення частоти пульсу максимум удвічі говорить про здорове серце, понад – привід звернутися до лікаря.

✅ ТЕСТ 3
Спокійно підніміться по сходах на п’ятий поверх, а нагорі виміряйте пульс. Частота до 120 ударів в хвилину – ознака нормальної роботи серця, вище – потрібно зайнятися здоров’ям.

✅ ТЕСТ 4
Сядьте рівно, закрийте очі і витягніть перед собою руки. Спробуйте доторкнутися до кінчика носа вказівним пальцем спочатку однієї, потім другої руки. Не вийшло? Це означає проблеми з координацією і, ймовірно, з кровообігом.

✅ ТЕСТ 5
Станьте рівно, ноги поставте в лінію (одна стопа попереду). Закрийте очі, руки розведіть в сторони. Спробуйте так простояти 30 секунд. Невдала спроба, знову ж таки, може говорити про порушення кровообігу.

Для збереження здоров’я серця мало уникати фаст-фуду і стресів. Вчені наполягають – для здорової серцево-судинної системи важливо вживати продукти з великим вмістом клітковини, які позитивно впливають на стан серця.

Так, за їхніми словами, міцне рукостискання – ознака абсолютно здорового серця. Оскільки в такому випадку спостерігалася найменша ступінь “зношення” серцевого м’яза у дорослих людей і, відповідно, схильність до розвитку серцево-судинних захворювань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

30 + = 34