Регіональні Новини Соціум

Як на Березнянщині про лісових звірів дбають

Працівники Лютянського лісництва ДП «Великоберезнянський лісгосп» заздалегідь потурбувалися про лісових мешканців та уже зараз виставили у годівниці корнеплоди, сіно, зерно.

Хороший господар починає підгодівлю ще в кінці жовтня-листопаді, тим самим привчаючи звірів і птахів до місць де їх чекають корми. З випаданням великого снігу, підгодівля тварин збільшується. Єгері стежать, щоб підгодовують майданчиках і в годівницях було зерно, коренеплоди, сіно. Як правило, корми підвозять раз в три доби, — повідомляє лісничий Микола Кірик.

Навесні спеціально для підгодівлі лісівники висівають овес, кукурудзу. На території лісництва є шість підгодівельних майданчиків. Переважно, кабана підгодовуємо кукурудзою. Для оленя і козулі лісівники розставляють кізлики і розвішують віники. Велику увагу й допомогу в підгодівлі та охороні від браконьєрів приділяють єгері з Українського товариства мисливців та рибалок «Лісівник».

Кількість диких мисливських тварин у лісах Великоберезнянщини знаходиться у межах оптимальної чисельності:

Облік мисливської фауни здійснюють методом шумового прогону на пробних площах та маршрутним методом, тобто рахують тварин за слідами на снігу. У місцях скупчення тварин біля підніжжя гір, схилів, біля годівниць облік здійснюється візуальним методом. Також використовується анкетно-опитовий метод обліку. Найчисельнішими виявилися цього разу козулі, білки, зайці, лисиці та куниці, – додає Юрій Повханич.

Пресслужба ЗОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 6 = 16