Здоров'я

Як харчуватися під час епідемії ковід-19

Весь світ з тривогою продовжує спостерігати за зростанням кількості хворих на коронавірусне захворювання COVID-19. І хоча немає підстав для очікування швидких результатів досліджень впливу харчування на ризик захворіти на SARS-CoV-2 та на особливості його перебігу, вже наявні дані про взаємодію харчування, мікробіоти та імунної системи.

З метою зменшення ризику захворювання на гострі респіраторні інфекції та для зниження ймовірності їх важких форм доцільно рекомендувати уразливим групам населення дотримання наступних правил:

  • Споживання збалансованого набору харчових продуктів з максимальною присутністю натуральної рослинної їжі (овочі, фрукти, ягоди, цільні злаки, бобові, горіхи, насіння) та помірною кількістю тваринної їжі (яйця, м’ясо птиці, риба, молочні та кисломолочні продукти).
  • Для людей похилого віку слід пропонувати споживання дієтичних добавок з вмістом щонайменше 20 мкг (800 МО) вітаміну D3, зважаючи на те, що його нестача, а тим більше дефіцит асоційовані з послабленням імунної відповіді.
  • Слід забезпечити щоденне споживання людьми похилого віку овочів, фруктів та ягід з високим вмістом вітаміну С (броколі, болгарського перцю, цвітної капусти, полуниці, смородини, цитрусових фруктів).
  • Значний відсоток людей похилого віку може мати недостатнє надходження цинку з їжею, слід заохочувати літніх людей регулярно вживати в їжу яйця, горіхи, насіння, цільні злаки та м’ясо. Дієтичні добавки доцільно рекомендувати суб’єктам з підтвердженим дефіцитом цинку.
  • Регулярне споживання молочних, кисломолочних та рослинних продуктів із вмістом пробіотичних бактерій слід рекомендувати всім групам населення для отримання імуномодулюючих ефектів.
  • Дієтичні добавки з вітамінами D, С, цинком та пробіотиками можуть використовуватись в якості ад’ювантної терапії для пацієнтів з респіраторними вірусними інфекціями.
  • При призначенні дієтичних добавок не рекомендується перевищення добової дози вітаміну D понад 50 мкг (2000 МО) та перевищення добової кількості цинку понад 25 мг.
  • Не існує переконливих обґрунтувань для встановлення верхнього добового безпечного рівня вітаміну С. Вважається, що споживання до 1 г/день не спричинює появи побічних ефектів.
  • Призначення додаткових джерел окремих нутрієнтів має бути індивідуально оціненим з урахуванням потенційної ефективності та безпечності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + 2 =