Соціум

Як голосували у СІЗО

Як повідомляє громадянська мережа ОПОРА, сьогодні, 21 липня, на спеціальній дільниці №000001 в Ужгороді на тимчасовій основі у “Закарпатській установі виконання покарань №9”, із 295 виборців приблизно 215 не отримали бюлетень для голосування в одномандатному виборчому окрузі №68 (центр – Ужгород).

Про це повідомили представнику ОПОРИ. Як пояснила голова ДВК Світлана Куртанич, із 287 виборців, що перебувають у СІЗО, лише 72 отримали по два бюлетені, оскільки проживають в окрузі. Таке роз’яснення, зі слів керівниці ДВК, їм надали в окружній виборчій комісії №.68. Решта людей у СІЗО проголосували лише за партійні  списки.

За словами начальника відділу Державного реєстру виборців Ужгородської міської ради Григорія Жиркова, для людей, які голосують на спеціальній виборчій дільниці у СІЗО, у списку виборців не робиться відмітка про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.

Згідно частини 10 статті 2 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, один бюлетень в межах загальнодержавного багатомандатного округу видається виборцеві якщо він включений на відповідній ДВК як такий, якому тимчасово змінено місце голосування, – зазначає громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Ярослав Гулан. – Оскільки у списку виборців люди, які перебувають у СІЗО не позначені як такі, що змінили місце голосування, виникає питання щодо підстав, з яких їм не дають бюлетень для голосування в одномандатному виборчому округу. На жаль, Центральна виборча комісія не надала офіційного роз’яснення стосовно особливостей питання голосування на спеціальних виборчих дільницях. Законодавча прогалина, щодо голосування по одномандатному виборчому округу осіб,  які перебувають в СІЗО на підставі обрання щодо них запобіжного заходу або перебування в лікарні, повинна бути усунута”.

Відповідно частини 10 статті 2 Закону України “Про вибори народних депутатів”, виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 1 = 1