Новини Західної України Політика

Як франківські депутати піарилися на Дні знань (Фото)

Святкові урочистості на День знань традиційно стають майданчиком для піару депутатів. Особливо це помітно за рік до місцевих виборів.

Постояти в першій лінії поряд із керівництвом освітнього закладу, узяти вітальне слово чи, ще краще, пообіцяти щось як подарунок для школи з бюджету перед натовпом батьків та учнів – ці, здавалося б, “совкові” методи, додані до сценарію святкування початку навчального року, деякі депутати досі вважають за дієві. Прикладом є міські й обласні обранці громади з Франківщини, які своєю присутністю вирішили доповнити святкові програми відкриття 2019-2020 навчального року.

Хоча в Законі України “Про освіту” йдеться про невтручання політичних партій в освітній процес, політики ігнорують цю вимогу.

Рух ЧЕСНО промоніторив, хто з франківських депутатів засвітився на Дні знань і що обіцяв дітям та їхнім батькам.

Депутат-“свободівець” Івано-Франківської міської ради Андрій Грималюк на свято першого дзвоника завітав до школи №2 у своєму окрузі, де здійснює депутатський прийом. У Facebook він похизувався, що “наколядував” для школярів нові стільці, освітлення та реконструкцію спортивної кімнати.

Його колега-депутат, очільник фракції УКРОП у міській раді Володимир Олійник у коментарях під дописом попросив “наколядувати” й на решту шкіл міста, на що Грималюк відбувся жартом.

У ЗОШ №24, де приймає громадян, побував на святі першого дзвоника депутат від ВО “Свобода” Андрій Строїч. Фото він виклав у Facebook. У цьому ж навчальному закладі засвітився й депутат-“свободівець” Івано-Франківської обласної ради Ігор Дебенко. Як видно зі світлин, обоє депутатів виступили з вітальним словом.

Фото з Facebook-сторінки ГО “Команда Марцінківа”

Як почесний гість відвідав ЗОШ №25 у своєму окрузі “свободівець” Михайло Королик, депутат Івано-Франківської обласної ради. У коментарі Руху ЧЕСНО він сказав, що навчався в цій школі й не бачить нічого поганого в тому, щоб завітати на святкову лінійку. Запевнив, що в мікрофон жодних обіцянок не давав.

Утім, закон у День знань порушують не лише депутати. На святкових фото можна побачити й священиків. Нагадаємо, що залучення релігійних представників до освітнього процесу суперечить статті 35 Конституції, у якій зазначено, що школа відокремлена від церкви.

У своїй рідній школі №15, що теж розташована в межах виборчого округу депутата, мав слово “укропівець” Віталій Мерінов. Він висловив подяку педагогам закладу, дав напутні настанови школярам і не забув публічно повідомити, що пообіцяв сприяти в добудові ще одного корпусу, адже, за словами Мерінова, навчальний заклад перевантажений учнями.

В оригінальності піару на День знань вирізнився “свободівець” Олег Капустяк. Він вирішив вийти за межі шкільних воріт і від свого імені організував для всіх франківців “українську дискотеку”. Захід відбувся на Європейській площі.

Про цю подію поширювали афіші в мережі, а на сторінці ГО “Команда Марцінківа” (громадська організація, названа на честь міського голови Івано-Франківська; під її брендом до Верховної Ради балотувалися двоє депутатів-“свободівців”, – прим. авт.) завантажили відео самого дійства. На ньому можна побачити натовп, що танцює, і партійний брендвол “Свободи”, де фотографується й сам депутат з відвідувачами.

До речі, на офіційному сайті Івано-Франківська у щотижневому плані заходів, організованих виконавчим комітетом міськради, відповідальним за “українську дискотеку” в тому самому місці й у той же час, що й захід від Капустяка, зазначено Департамент культури міської ради.

Відповідальність комунальної структури за проведення заходу, який мав на меті піар депутатки-“свободівки” Оксани Савчук, під час парламентської виборчої кампанії також фіксував Рух ЧЕСНО.

Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про подарунки українцям від народних депутатів. Зі світлинами можна ознайомитися в нашому “Альбомі для різної жесті” у Facebook. Якщо ви бачили або самі отримали дарунки від депутатів, надсилайте нам фото через особисті повідомлення на нашій сторінці у Facebook.

Громадський рух ЧЕСНО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 55 = 63