Грип у дітей: чи потрібні аналізи

Опубліковано:

ГРВІ та грип особливо небезпечні для дітей та осіб із ослабленим імунітетом. За інформацією ВООЗ, від ускладнень вірусних та бактеріальних інфекцій у світі помирає щороку близько 2,6 мільйонів дітей.

Чи потрібні аналізи при підозрі на грипозну інфекцію у дітей?
Аби вчасно й ефективно розпочати лікування, лікар має знати, з яким збудником має справу. Зробити це дозволяє тільки якісна лабораторна діагностика. Такі дослідження також дають змогу уникнути непотрібного прийому антибіотиків.

Які саме аналізи здавати?

При ГРЗ вірусного походження в загальному аналізі крові може спотсерігатися незначний лейкоцитоз та прискорення швидкості осідання еритроцитів. Однак, якщо до вірусної інфекції приєднується бактеріальна і виникають ускладнення (пневмонія, плеврит, абсцес), тоді показники ЗАК будуть суттєво відхилятися від норми.

При підозрі на вірусну інфекцію, призначається аналіз на аденовірус, або вірус грипу. У разі, якщо підозрюється бактеріальна інфекція, призначається бактеріальний посів зіву на мікрофлору та посів мокротиння для виявлення збудника.

Лабораторія “Астра-Діа” пропонує наступні дослідження:

ЗАК 2 (загальний аналіз крові з формулою автоматизований, швидкість осідання еритроцитів по Вестергрену (ЗАК з формулою+ ШОЕ). Вартість дослідження – 120 грн.
Вірус грипу А, ПЛР якісне визначення (мазок із зіву). Вартість дослідження – 300 грн.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш вебсайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75;
067 312 66 69; 050 338 17 48.

Про Захід