Гірські рятувальники Закарпаття, Львівщини, Франківщини та Чернівеччини отримають унікальну спецтехніку (Фото)

Опубліковано:

В умовах збільшення туристичного потоку до України, одним із пріоритетних завдань Уряду та Державної служби з надзвичайних ситуацій є підвищення рівня безпеки туристів у Карпатському регіоні. Так, тільки протягом минулого року у гірській місцевості рятувальниками ДСНС здійснено понад 2 тис. 600 виїздів, врятовано 514 туристів та надано домедичну допомогу понад 300 особам.

На цьому сьогодні, 14 лютого, наголосив Голова ДСНС Микола Чечоткін під час урочистої церемонії передачі сучасної гірської рятувальної техніки, зокрема, десяти снігоболотоходів «БОГУН» українського виробництва, а також спеціального обладнання і спорядження, що відбулася на Львівщині.

“Сьогодні наші підрозділи отримують сучасну гірську рятувальну техніку, спеціальне обладнання, спорядження та десять снігоболотоходів «БОГУН» українського виробництва. Ця техніка буде передана підрозділам Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, а також Одеської та Чернігівської областей”, – сказав Голова ДСНС.

У рамках заходу відбулося також нагородження особового складу. Так, за сумлінне та бездоганне служіння Українському народу, високопрофесійне виконання службових обов’язків, мужність і відвагу, виявлені під час рятування життя людей, рятувальники Карпатського регіону отримали відзнаки Кабінету Міністрів, Міністерства внутрішніх справ та ДСНС.

Практична ж частина урочистостей, а саме: огляд спорядження та демонстрація роботи снігоболотоходів «БОГУН» в умовах, максимально наближених до реальних, відбулася на навчальному полігоні 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України у м. Дрогобич.

Довідково:

Особливість снігоболотоходів «БОГУН» – їх висока прохідність, яка дозволяє долати водні перешкоди та важко доступні місця у гірській місцевості, що є ключовим фактором у зменшенні часу прибуття рятувальників для надання невідкладної допомоги туристам, які потрапили у небезпеку під час подорожі.

Ці автомобілі, загальною вартістю майже 29 мільйонів гривень, мають змогу пересуватися по будь-яким типам ґрунтів та водневим перешкодам. Швидкість пересування по твердим поверхням дорівнює 40 км/г, а швидкість долання водних перешкод дорівнює 6 км/г.

До комплектації снігоболотоходу входить велика кількість професійного додаткового обладнання, зокрема: радіостанції автомобільного та авіаційного типу, гідрокостюми рятувальника, спеціальні рятувальні ноші з кріпленням для транспортування гелікоптером, рятувальні мотузки та рятувальні жилети, різноманітний шанцевий інструмент, спеціальна бензопила рятувальника.

Пресслужба ДСНС України

Про Захід