Здоров'я

Гінеколог-ендокринолог: що це за лікар?

Сучасна гінекологія не можлива без розуміння роботи яєчників, а значить і без базових знань про гормональну регуляцію їх функцій та про вплив на них гормонів залоз внутрішньої секреції.Отже за великим рахунком виходить, що кожен гінеколог сьогодні – це гінеколог-ендокринолог.

Навіщо ж виділяють цю особливу спеціальність? Існує спеціалізований розділ гінекології або субспеціалізація – ендокринна гінекологія. Хоча й не всі в нашій країні з цим погоджуються.

Чому це виправдано? Розглянемо загальну гінекологічну практику та ендокринну гінекологію.

Загальна:

• базові знання про гормональну регуляцію репродуктивної функції жінки.

Ендокринна:

• поглиблене розуміння цих механізмів

• обширні знання про вплив на функцію яєчників всіх інших гормонів організму в нормальному стані і під час хвороб.

Ендокринна гінекологія – одна з галузей науки, які розвиваються найбільш бурхливо. Вона вже не обмежується вивченням гормональних механізмів. Як клінічний напрям, вона сформувалася на базі накопичених даних в області вивчення гормонів, фізіології яєчників і матки.

На сьогодні доведено, що в регуляції репродукції бере участь нервова система, імунні клітини і фактори. Так що правильніше було б назвати цю регуляцію нейро-імунно-ендокринною. Активно вивчається роль генів в цих процесах, і навіть кишкової мікрофлори.

На сьогоднішній день складно знайти гінекологічне захворювання, в якому б не було гормональної складової.

Що важливо – ендокринна гінекологія зробила можливим розвиток репродуктивної ендокринології та таких революційних досягнень в медицині, як:

• допоміжні репродуктивні технології.

• гормональна контрацепція.

• замісна гормональна терапія.Таким чином, ендокринна гінекологія – це вивчення гормональної регуляції функцій жіночого організму, яке досі триває і втілюється в клінічну практику.

Гінеколог-ендокринолог – фахівець, який втілює в своїй практиці цей підхід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

60 − = 50