Ендокринологи Закарпаття взяли участь у науково-практичній конференції щодо йододефіцитних захворювань (Фото)

Опубліковано:

На Закарпатті відбулася науково-практична конференція на тему: “Йододефіцитні захворювання – вплив на стан здоров’я населення. Шляхи подолання йододефіциту”. Протягом багатьох років ми з ендокринологами щодня зіштовхуємося із наслідками йододефіциту для здоров’я наших краян. На жаль до цього часу ще зустрічаються наслідки важкого дефіциту йоду у вигляді розумової відсталості в результаті внутріутпрбного дефіциту йоду про які Європа давно забула. Звичайно, що вплив йододефіциту має системний характер на суспільство загалом, оскільки через здоров’я впливає як на особистісний так і професійний розвиток населення. Усім відомо, що проблема йододефіциту в нашому регіоні є ендемічною і надзвичайно поширеною, потребує нашого чіткого усвідомлення і активного пошуку шляхів до її вирішення.

На конференції йшлося про сучасний погляд на вирішення питання подолання дефіциту йоду в світовій і європейській практиці, проблемні питання лікування та профілактики тиреодноі патології на тлі йододефіциту , тактика ведення пацієнтів з ендемічними вузловими зобами.

Лікарка-ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук Ольга Олексик каже:

Сьогодні ми вкотре собі нагадали – недостатня кількість йоду в навколишньому середовищі нашої області має негативний вплив на здоров’я краян, приводить до зростання частоти патології щитоподібної залози, негативно відображається на репродуктивному здоров’‘ї та зниженні інтелектуального потенціалу зростаючих поколінь. Важливо, щоб влада на всіх рівнях розуміла – проблема подолання йододефіциту не стосується лише медичних працівників та сфери їх відповідальності. Виконання чітко спрямованих заходів для подолання йододефіциту стосується також сфери дошкільної і шкільної освіти, підприємців, працівників соціальної сфери та закладів масового харчування. Безперечно необхідне проведення широкого інформування населення щодо важливості індивідуальної профілактики та широкого використання виключно йодованої солі в кожноденному житті. Ці прості і не затратні кроки допоможуть зробити нам усім вагомий внесок в головний капітал для будь-якої країни – здоров’я та інтелект своїх громадян.

Про Захід