Двох мешканців Тячівщини засудили до 3 років за ґратами за ухилення від мобілізації 

Опубліковано:

За публічного обвинувачення Тячівської окружної прокуратури двох мешканців району засуджено до 3 років позбавлення волі за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 КК України).

Йдеться про два випадки, коли жителі Тячівщини прибули до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, але відмовилися від подальшої відправки для проходження служби. Вони написали про це відповідні заяви.

Прокурор у суді довів, що обвинувачені попередньо пройшли необхідний медогляд і були визнані придатними.

Водночас один із чоловіків – 40-річний житель Буштина – наполягав, що має проблеми зі здоров‘ям і не може бути мобілізованим. А висновки кількох обстежень лікарями в Ужгороді та Тячеві, які підтвердили його придатність, назвав неналежними.

Інший закарпатець – 37-річний мешканець Бедевлі – відмову йти до лав ЗСУ мотивував страхом за своє життя, а також тим, що сам утримує двох неповнолітніх доньок. Останнє було спростовано даними сільради, згідно з якими дівчата протягом останніх трьох років у будинку батька не проживають.

Наразі обидва вироки ще не набрали законної сили, триває час на апеляційне оскарження.

Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).


Про Захід