Двоє рівнян «заробили» понад 700 тис. грн через фіктивне ОСББ

Опубліковано:

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури двом чоловікам повідомлено про підозру у шахрайстві, підробленні документів, незаконному заволодінні, підробці та використанні паспортів за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 205-1, ч. 3 ст. 357, ч. 3 ч. 4 ст. 358 КК України).

В ході досудового розслідування встановлено, що двоє рівнян та ще один їхній спільник у 2020 році, використовуючи привласнені та згодом підроблені паспорти громадян України, зареєстрували фіктивні об’єднання співвласників багатоквартирного будинку і ФОП та відкрили рахунки в банківських установах.
Пізніше, використовуючи ці документи, вони оформили кредит в банку, нібито для фінансування заходів з підвищення енергоефективності. Зокрема, «для заміни вікон» вони отримали 730 тис. грн кредиту, які потім перерахували з рахунку ОСББ на рахунок підприємця, таким чином привласнивши кошти.

У подальшому, на погашення цього кредиту Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України відшкодувало банку майже 300 тис. грн, а Департамент житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА – ще близько 50 тис. грн.

Одному з фігурантів нині обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, а іншого оголошено в розшук, оскільки після вручення йому підозри він переховується від правоохоронців.
Досудове розслідування здійснюють слідчі СУ ГУ НП в Рівненській області, за оперативного супроводу Управління СБ України в області та УСР в області ДСР НП України.

Санкція статей передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років.

Примітка: відповідно до ч.1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури

Про Захід