Дві закарпатські громади стали переможцями міжнародного проєкту з цивільного захисту

Опубліковано:

Сьогодні оголосили перелік громад, що пройшли усі етапи відбору у проєкті «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні».

Як повідомляє заступник голови облдержадміністрації Ігор Шинкарюк, серед 20 переможців з усієї країни дві закарпатські громади – Ставненська та Нересницька.

«Втілювати проєкт будуть протягом 3 років. Зараз триватиме ще низка навчальних візитів, після чого сформують добровільні пожежні команди. Серед 249 заявок відібрали наші як одні з кращих. Я впевнений, що таким чином система цивільного захисту буде розвиватися, а місцева безпека буде на вищому рівні», – наголосив Ігор Шинкарюк.

За словами заступника очільника області, громади мають самі забезпечити набір волонтерів для добровільної пожежної команди у складі 12 осіб та виділити приміщення для зберігання пожежної машини.

Своєю чергою, один із організаторів проєкту – представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні – сприятиме забезпеченню відповідною спецтехнікою, надасть співфінансування для закупівлі засобів особистого захисту рятувальників, проведе сертифіковане навчання добровольців тощо.

Окрім цього, у вересні відбудеться онлайн-тренінг, де польські експерти поділяться практичним досвідом щодо функціонування системи добровільних пожежних команд у їхній країні.

Проєкт реалізовується представництвом Фонду міжнародної солідарності в Україні у рамках Програми «U-LEAD з Європою» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Про Захід