«ДОПОМАГАЄМО СВІДОМО» – проєкт, який надихає на волонтерство (Фото)

Опубліковано:

З біженців у волонтери! Прийняти свою ситуацію, оцінити її адекватно і почати допомагати іншим, хто опинився в скруті. Саме такий шлях пройшли учасники проєкту «Допомагаємо свідомо», який протягом 5-ти місяців реалізовувала громадська організація «Рух підтримки закарпатських військових-Ужгород». В рамках проєкту було заплановано цілий перелік інтеграційних заходів. Зокрема, кілька відкритих екскурсій, мета яких познайомити людей, які через війну опинились в Ужгороді, з містом, його знаковими людьми, архітектурою, історією. Провели екскурсії не менш знакові для міста люди: гідеса Марія Заболотна та волонтерка Наталка Штефаняк.

Через знайомство з роботою «ведмедів», таку неформальну назву мають учасники Руху підтримки закарпатських військових, і відбувалась інтеграція ВПО у волонтерське середовище.

На одну з перших зустрічей організатори покликали родину Олени та Євгена Кудрявцевих, які в Ужгород приїхали з Луганська ще в влітку 2014 року. Саме ця родина пройшла подібний шлях, який у 2022 році довелось здолати тисячам українських сімей. І саме ця родина є прикладом, як волонтерство може підтримати і допомогти.

Ніщо так не об’єднує, як спільна ідея. Але для реалізації ідеї потрібні і знання і внутрішні сили. Саме для цього в проєкті були передбачені тренінги з надання домедичної допомоги, знань,  надважливих в нинішній ситуації, та серія тренінгів з психологічної підтримки.

Киянка Наталія Покотило до проєкту «Допомагаємо свідомо» доєдналась з бажанням навчитись допомагати іншим і водночас берегти своє здоров’я. Жінка уже кілька місяців піклувалась пораненими у шпиталі, але чимдалі, тим важче їй було особисто.

«Я дуже хочу продовжувати допомагати, але маю розуміти, як робити це правильно, піклуючись і про свої кордони», – поділилась думками Наталія.

Одним з ключових заходів проєкту став кулінарний батл «Шеф-вареник». Він об’єднав понад 50 господинь в єдиному бажанні – наліпити 2023 вареники і передати їх в лікарні для поранених.

Іншою яскравою подією для міста став фестиваль Сакура-фест, який організував Рух в рамках проєкту.  В період підготовки відбулися майстер-класи з виготовлення спільного сакурового віночка, потужний концерт та благодійний ярмарок. Понад 200 людей долучились до організації цього масштабного дійства.

Оскільки мета проєкта передбачала і навчання волонтерів організаційним питанням, то до Ужгорода на тренінг запросили одного з найкращих експертів з фандрейзингу й розвитку неприбуткових організацій Руслана Краплича. Два дні  нових знань, практик і вироблення стратегії – все, що потрібно організації для ефективної роботи з волонтерами в тому числі.

І на завершення проєкту в офісі Руху зібрались представники громадських організацій, благодійний фондів, які теж працюють з ВПО. Потреба ділитись набутим досвідом, підсилювати один одного в роботі – чимала. І саме про це говорили учасники круглого столу.

Проєкт «Допомагаємо свідомо» завершений, але активна робота триває. ВПО, які долучились до організації підтримують поранених, створюють гарні речі для ярмарків, волонтерять в супермаркетах та на акціях. Все, заради найбільшої української мрії – перемоги над ворогом.

Проєкт «Допомагаємо свідомо» здійснюється громадською організацією «Рух підтримки закарпатських військових – Ужгород» за фінансової підтримки Карпатський фонд та Fondation de France у рамках проєкту підтримки надання сталих соціальних послуг для внутрішньо переміщених осіб у Західній Україні.

Про Захід