Договір про співпрацю підписали представники факультету історії та міжнародних відносин УжНУ та Чеського центру

Опубліковано:

У середу, 17 лютого, в Археологічному музеї ім. Е.Балагурі УжНУ, відбулось відкриття іменної аудиторії Томаша Гарріга Масарика, а також підписання договору про співпрацю між Чеським центром та факультетом історії та міжнародних відносин УжНУ. Чеський центр представляли очільниця центру  в м. Київ при Посольстві Чеської Республіки в Україні, докторка філософії Радка Рубіліна, регіональна менеджера Чеського центру в м. Київ Євгенія Нестерович та координаторка представництва Чеського центру в Ужгороді, доцентка кафедри туризму УжНУ Любов Павлишин.

Відкрив захід декан факультету Іван Вовканич: «Хочеться підкреслити, що освітньо-наукова співпраця між Ужгородським національним університетом та представниками Чеської республіки сьогодні демонструє тільки позитивну динаміку. Зокрема, наш виш співпрацює з Карловим університетом, Університетом Пардубіце, Університетом Палацького, Південночеським університетом. Недавно п’ятеро наших студентів розпочали стажування в Університеті Градец-Кралове. Розробка спільних освітніх програм, реалізація міжнародних проєктів, спільне керівництво докторантами та аспірантами, спільні наукові публікації, безперечно, є основними векторами нашої подальшої співпраці. Позитивно, що сьогодні ми вже пожинаємо перші плоди нашої співпраці».

Очільниця Чеського центру в м. Київ при Посольстві Чеської Республіки в Україні, докторка філософії Радка Рубіліна зазначила: «Основною задачею наших центрів в Україні є укладання культурних, наукових та комунікативних мостів між Чеською республікою та Україною. Чеські центри в Україні відрізняються з-поміж інших центрів тим, що в Україні в нас є аж 10 регіональних представництв. Вважаю, що у нашій співпраці є великий потенціал. Сьогодні ми поговоримо про декілька наших основних проєктів: відкриття іменної аудиторії Томаша Гарріга Масарика, про газету, яку випускає наш центр та проєкт «Чеський спадок в Ужгороді».

Під час зустрічі було обговорено найважливіші кроки подальшої взаємодії. Зокрема, цікавим та корисним для містян може стати проєкт «Чеський спадок в Ужгороді». Це міжнародний науково-популярний проєкт, в реалізацію котрого залучені й науковці УжНУ,  покликаний актуалізувати чеську історико-культурну спадщину як органічну частину сучасного міського ландшафту Ужгорода. В рамках проєкту передбачається розробка аудіовізуального маршруту історичними та культурними місцями і пам’ятками Ужгорода доби Першої Чехословацької Республіки, промоція  важливості оригінальних історичних об’єктів, зокрема Малого Галагова, серед самої громади, створення листівок із зображенням унікальної історико-культурної спадщини та інше.

 Ганна Фельцан, Інформаційно-видавничий центр УжНУ

Про Захід