До Всесвітнього дня боротьби з артритом: ознаки недугу, лікування та профілактика (Відео)

Опубліковано:

Артрит — серйозне запальне захворювання суглоба або декількох суглобів, яке при відсутності лікування призводить не тільки до больових відчуттів та обмеження руху, але і до інвалідності та втрати працездатності. 12 жовтня в багатьох країнах відзначається Всесвітній день боротьби з артритом (World Arthritis Day), який проводиться щорічно з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з 1996 року.

Взагалі, артритними називають велику групу хвороб суглобів, яка включає понад 100 діагнозів, найпоширеніші з них – артроз і ревматоїдний артрит.

Найнебезпечніше, що в групу ризику розвитку цього захворювання може потрапити будь-яка людина – від немовляти до старого. Але найбільш часто важкі ревматичні захворювання суглобів, пов’язані з швидким розвитком артриту, вражають працездатних жителів планети – у віці від 30 до 50 років. До речі, жінки страждають цим захворюванням у 5 разів частіше за чоловіків.

За даними ВООЗ, кожен десятий житель планети страждає артритом. Тому недооцінка важливості проблеми, пов’язаної з болем в суглобах і хребті, призводить до пізнього звернення пацієнтів до лікарів та, як наслідок, знижує шанси на одужанняабо досягнення ремісії, підвищує ризик розвитку інвалідності.

Тож, у студії «Ужінформ» у ТОП-темі про ознаки недугу, лікування та профілактику спілкуємося із головним ревматологом в Закарпатській області Самвелом Туряницею.

Про Захід