Відео Події

До Ужгорода прилетів відомий український ютуб-блогер Володимир Васільєв (Відео)

В аеропорту Ужгорода здійснив посадку легкий літак Пілот – відомий український ютуб-блогер Володимир Васільєв.

Його ютуб-канал «Записки пилота» («Нотатки пілота») має понад 150 тисяч підписувачів. Володимир з друзями поверталися із чеського міста Брно і сіли в Ужгороді, щоб пройти митний контроль.

«Уявіть лише саму ідею. Ми щойно здійснили посадку. І самі прилетіли: звідки хотіли – куди хотіли. Ми зараз вирішимо: чи летимо далі у справах, чи залишимося повечеряти. У вас досить багато людей подорожує. І вони пов’язані діловими, родинними зв’язками, буквально, за кордоном, який знаходиться в кілометрі звідси. І людям, дістатися, якщо потрібно, Італії: або їхати автівкою (тобто стояти на кордоні), і їхати далеко, знову ж, до Львова чи Києва. І летіти літаком. Ось кордон поряд.

Питання в іншому. Ужгород – Брно – час сорок п’ять. Час сорок п’ять! Все! Що ще потрібно пояснювати? Час сорок п’ять! До Кошице звідси – ну, хвилин двадцять.

Ми можемо зараз спокійно надати флайт-план і через хвилин двадцять бути в Кошицях. І так можна приводити багато прикладів. Які ще переваги потрібні вам? Що ще потрібно, щоб почати літати?» – каже Володимир Васільєв.

Володимир є активним пропагандистом і популяризатором розвитку малої авіації. Сам літає вже понад 16 років. Його літак – це легкий багатоцільовий Socata TB 20 Trinidad GT французького виробництва. Чотирьохциліндровий авіадвигун дозволяє розвивати потужність у 250 кінських сил, та надає літаку можливість розганятися до швидкості 325 км/ч, долаючи дистанції у 1460 км.

На борту літака може розміститися до 5-ти осіб (включно з пілотом). Володимир відзначає масу переваг малої авіації. Зокрема, щоб здолати відстань з м.Брно до м.Ужгорода йому літаком знадобилось не повних дві години. А автівкою це б зайняло близько 7 годин.

Олексій Петров, голова Закарпатської ОДА, вважає, що Ужгородський аеропорт має усі шанси для відновлення повноцінної роботи. Поки літаки можуть злітати і приземлятися лише удень і за хорошої погоди. Рейсові регулярні повітряні перевезення у таких умовах здійснювати практично неможливо.

Уряд уже погодив проєкт угоди про використання частини повітряного простору Словаччини літаками, які здійснюють посадку і зліт у міжнародному аеропорту “Ужгород”. До 2016 року аеронавігація на летовищі в Ужгороді регулювалася міжнародною угодою, яку вчасно не поновили. У грудні минулого року було узгоджено зміст нової угоди із словацькою стороною. Наразі Україна пройшла усі внутрішні процедури, необхідні для підписання документу. Ужгородський аеропорт має усі шанси.” – каже посадовець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + 2 =