До уваги громадян, які перетинатимуть кордон України з Угорщиною та Словаччиною автобусами

Опубліковано:

Закарпатська митниця інформує громадян, які для перетину обрали кордон України з Угорщиною та Словаччиною, що за останні кілька діб перед пунктами пропуску «Чоп – Захонь» та «Ужгород – Вишнє Нємецьке» спостерігається накопичення черг автобусів з туристами. 
Це, насамперед, пов’язано з початком літнього туристичного сезону та відпочинком дітей у таборах за кордоном, що у рази збільшило кількість туристичних автобусів до країн Євросоюзу, та збільшенням на 70% рейсових автобусних перевезень. 
Іншою причиною є посилений контроль з боку прикордонних та митних служб суміжних держав громадян, їх багажу при в’їзді до країн Євросоюзу, що збільшує час проходження пунктів пропуску на угорській та словацькій стороні. 
Також варто врахувати незавершену реконструкцію пасажирського напряму пункту пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» та відсутність окремої смуги для руху автобусів. Це, в свою чергу, призводить до їх додаткового накопичення перед КПП, особливо у вихідні дні. 
Зі свого боку, керівництво Закарпатської митниці спільно з прикордонною службою вживає комплекс заходів з метою швидкого пропуску та оформлення пасажирів та автобусів, в тому числі ініційовані зустрічі з керівництвом контролюючих органів суміжних держав щодо прискорення оформлення пасажирських автобусів на їх території. А на рівні керівників митних постів «Тиса» і «Ужгород-автомобільний» такі зустрічі проводяться практично щодня. 
Варто також зазначити: попри те, що під час реконструкції пропускна спроможність КПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» з української сторони складає орієнтовно 20 автобусів на добу, закарпатські митники оформляють в середньому 55 автобусів на добу. 
Тож, Закарпатська митниця рекомендує громадянам при плануванні подорожей за кордон автобусами врахувати можливі часові затримки перед зазначеними КПП, особливо у вихідні дні. 
Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід