Культура Соціум

Дні добросусідства відбулись на кордоні України та Польщі (Фото)

Вирішення актуальних проблем, прагнення розвивати та поглиблювати прикордонну співпрацю – теми міжнародної конференції “Карпатські дні добросусідства – зустріч карпатських регіонів”, що відбулася 9-10 серпня у двох державах.

Участь у форумі взяли маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортил, воєвода Єва Леніарт, голова Закарпатської облдержадміністрації Ігор Бондаренко, виконувач повноважень голови Закарпатської облради Йосип Борто.

Після вітального слова маршалека Підкарпатського воєводства, Владислава Ортила, до учасників заходу звернувся голова Закарпатської ОДА. У своїй промові він зауважив, що вже багато років добросусідські відносини об’єднують Закарпатську область і Підкарпатське воєводство.

Окремо відзначив позитивні зрушення у підтримці ініціативи щодо розбудови українсько-польського кордону та відкриття пункту пропуску «Лубня – Волосате». Зазначив, що проводяться соціально-економічні дослідження щодо відкриття цього пункту пропуску та впливи на прилеглі території.  Крім того, передбачені бюджетні кошти на розроблення проекту будівництва цього пункту пропуску.

Сподіваємось, що наші з вами спільні зусилля незабаром дадуть змогу мешканцям прикордонних територій вільно подорожувати, досліджувати нові туристичні маршрути на набувати нових знань про культурно-історичну спадщину Польщі та України, – сказав Ігор Бондаренко.

А 10 серпня учасників Днів добросусідства з хлібом-сіллю зустрічали на кордоні із Закарпаттям на пішохідно-велосипедному переході «Лубня – Волосате». Його напередодні спеціально відкрили для охочих побувати в сусідній країні на три дні. Тут гостям презентували рекреаційно-туристичні можливості Ужанського національного природного парку. Особливо наголошувалося на важливості запровадження постійної роботи тутешнього пішохідного переходу для розвитку прикордонних територій та створення українсько-словацько-польського туристичного маршруту протяжністю 140 км.

В урочищі Красія у туристичному комплексі «Alpen House» членів делегацій народними музичними композиціями зустріли юні музиканти, а господарі презентували принади туркомплексу та культурно-рекреаційний та економічний потенціал Закарпаття. Відтак під час офіційної частини свята керівники делегацій двох країв підписали Програму спільних дій на 2020 рік.

Прес-служба ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + 1 =