Дівчина з Закарпаття перемогла на Міжнародному фестивалі повітряних зміїв у Болгарії (Фото)

Опубліковано:

У Варненській області Болгарії відбувся Український Міжнародний фестиваль повітряних зміїв, спеціально організований для дітей захисників та захисниць України.

Закарпаття представила Софія Зейкан (16 років) з Виноградова Берегівського району.

Унікальна подія зібрала більше 250 любителів повітряних зміїв з усіх регіонів України, а також професійних кайт-флаєрів нашої країни, Болгарії, Греції, Німеччини та Великобританії. Фестиваль мав не тільки культурно-дозвіллєве, але і наукове спрямування та став результатом унікальної взаємодії Української Асоціації Повітряних Зміїв як молодіжної організації та еліти педагогів-фізиків України – колективу проекту Online Physics School.

Софія Зейкан стала найкращою серед аматорів у запуску дволінкових кайтів (dual-line / stunt) та успішно впоралася із запусками плоских художніх повітряних зміїв.

Як повідомляє співорганізаторка заходу, керівниця Української Асоціації Повітряних Зміїв, чемпіонка світу – 2018 Альона Компанієць, «Вдалий дебют Софії на фестивалі – це ще одна маленька перемога до скриньки успішного розвитку кайт-флаїнґу як спорту в більшості районів Закарпатського регіону. Нагадаю, що в 2020-2021 роках Українська Асоціація Повітряних Зміїв проводила чемпіонати Закарпатської області з кайт-флаїнґу. У 2020 році Крістіан Ремецкі (с. Концово Ужгородського району) виборов перше місце на престижному Всеукраїнському конкурсі «Зоряний Кайт», а Олег Олефір (смт. Кобилецька Поляна Рахівського району) став одним із лауреатів цього змагання”.

Софію Зейкан стати учасницею нашої Асоціації, вона буде займатися кайт-флаїнґом професійно.

Українська Асоціація Повітряних Зміїв

Про Захід