Десятий Чемпіонат України з екстреної медичної допомоги відбувся на Буковині

Опубліковано:

Змагання пройшли вперше після початку повномасштабного вторгнення і саме у Чернівецькій області. До нашого краю з’їхалися 26 команд з більшості областей України, щоби продемонструвати свої уміння діяти в екстрених ситуаціях та надавати невідкладну допомогу.

Учасників заходу привітала перша леді України Олена Зеленська. Вона подякувала медикам за щоденний порятунок життів українців.

💬 «Наші медики – на передовій захисту так само, як і військові. Вони – ще й рятівники самих військових. І щодня ризикують життям, бо Росія свідомо цілить по лікарях – із початку повномасштабного вторгнення загинули 42 й поранені 63 працівники екстреної медичної допомоги. 164 автівки швидкої пошкоджено, а 261 – знищено. Розуміючи важливість поповнення автопарку швидких, разом зі світом ми зібрали кошти на 92 автомобілі під час Саміту перших леді та також намагаємось відновити парк українських швидких», – зазначила Олена Зеленська.

«Робота усіх лікарів є надважливою і водночас надскладною як в умовах війни, так і в мирний час. Представники ж екстреної медичної допомоги, яких в Україні 40 тисяч, ризикуючи власним життям, першими з’являються та рятують життя українців, зокрема і там, де окупанти завдають ударів по наших містах та селах. Вдячний нашим ЗСУ за захист і можливість проводити такі заходи, а всім медикам за виконання професійного обовʼязку у надскладних умовах», – зауважив, вітаючи учасників змагань, начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.

Організаторами Чемпіонату є Міністерство охорони здоров’я України, Державний заклад «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України», ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги», ОКНП «Чернівецький обласний ЦЕМД та МК», ТНМУ ім. І. Я. Горбачевського. Під час змагань медики демонстрували свою вправність у порятунку людей у різних ситуаціях: умови були максимально наближеними до реальних.

«Цьогоріч вперше за всю історію змагань на Чемпіонаті використовується унікальне для України симуляційне обладнання. Зокрема професійні манекени, які повністю відтворюють стан людини – вони дихають, реагують зіницями на світло, дозволяють проводити моніторування, ШВЛ, УЗД. Їх для навчання українських лікарів передала Асоціація «Медична та благодійна допомога Франція-Україна». У конкурсних завданнях Чемпіонату врахований воєнний досвід України — масові травми, ураження вибухівкою. Для медиків це не лише змагання, а й можливість поділитися досвідом і отримати нові знання», – каже Віталій Крилюк, керівник ДЗ “Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України”.

Усі дії команд оцінювало відповідне журі. Перемогу в медичних ралі одержала команда Волинської області, друге місце – команда Черкаської області, а третє здобула Харківська команда.

💪Команда Чернівецької області добре впоралася із конкурсними завданнями і посіла восьме місце.

🩺А Миколаївська команда отримала спеціальну відзнаку від голови Чернівецької ОВА – за небайдужість і надання допомоги постраждалій жінці дорогою до змагань.

Олена Зеленська
Міністерство охорони здоров’я України

Про Захід