Економіка Новини Західної України

Деклараційна кампанія – 2020: нюанси

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що з 1 січня 2020 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

Наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 №177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859» введено в дію нову форму податкової декларація про майновий стан і доходи (далі – Декларація). Отже, починаючи з 1 січня 2020 року, Декларація подається за новою формою, з урахуванням змін.

Звертаємо увагу, що кампанія декларування триватиме до 01 травня 2020 року. Утім, радимо не відкладати подання Декларації на останні дні деклараційної кампанії.

Правильно заповнити і подати Декларацію громадянам допоможуть фахівці у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.

Декларація обов’язково подається, якщо громадянин отримував:

– доходи не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи);

– доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам, які не є суб’єктами господарювання;

– успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення;

– доходи від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема: – дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2019 році – 1043,25 гривень);

– інвестиційні доходи;

– доходи з іноземних джерел;

– доходи у вигляді нецільової благодійної допомоги, якщо її загальна сума перевищує у 2019 році – 2690 гривень;

– доходи від продажу власної продукції тваринництва, якщо сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року (у 2019 році – 208 650 гривень);

– доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції у разі якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 га;

–  в інших, передбачених Податковим кодексом України, випадках.

Декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси.

При цьому, обов’язок щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо отримані, зокрема, доходи:

–   від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

–   виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Кодексу;

–   у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 86 = 88