Блат між вчителями і медалі куплені батьками − педагогічний брак

Опубліковано:

Сьогодні, 18 липня, підписанти відкритого листа випускників закарпатських шкіл до регіональної влади розповіли про мету свого звернення та проаналізували проблеми крайової освіти.
За словами Володимира Мерцина, керівника видавничого проекту “Закарпаття автентичне”, результати ЗНО в 2013 році показали, що область є аутсайдером (найбільший відсоток випускників, які не змогли набрати мінімальні 124 бали) серед регіонів з основних предметів: української мови, математики, історії. Не набагато краща ситуація і з інших предметів. Зокрема з української мови 14%, тобто кожна сьома людина не здатна отримати результат, який дозволяє подавати документи до вишів. Не пояснює подібну ситуацію те, що в Закарпатті превалює сільське населення. Адже у сусідніх регіонах − Франківщина, Львівщина, Буковина, в яких відсоток сільського населення не набагато менший, ситуація значно краща.
Професор УжНУ Сергій Федака, відзначив − боляче, але необхідно говорити про те, що в області склалася парадоксальна ситуація: ми перші з найкращих, і перші з найгірших. Необхідне проаналізувати сучасні причини того, що тягне нас на дно. Найперше, − це блат між вчителями. Наступне – високий відсоток трудової міграції, також, але меншою мірою сучасний стан сільської освіти. Також варто окремо розглядати і аналізувати стан у кожному навчальному предметі.
Втім, результати, які оприлюднені, не дають підстав говорити, що ситуація з освітою області є взагалі катастрофічною, − вважає Степан Поп, професор, декан географічного факультету УжНУ. Варто пам'ятати, що крім вчителів і учнів, є ще роль родини у цьому процесі. Адже дуже великий негативний вплив роблять батьки − купуючи оцінки та відзнаки власним дітям.

Про Захід


Про Захід