Рятувальники радять, як погасити пожежу за допомогою підручних засобів

Опубліковано:





 1. Вода. Найперше, що спадає на думку – залити загорання водою. Але пам'ятайте: водою не можна гасити палаюче масло, жир, нафтопродукти, електричні прилади та електропроводку!
2. Земля з квіткових горщиків. Жаліти улюблені квіточки не варто – якщо ви втратите дорогоцінний час, і пожежа розгориться до такого ступеня, що доведеться викликати вогнеборців. Тоді жалкувати доведеться вже не тільки за домашньою флорою. До речі, ось землею, так само як і піском, якщо у вашому будинку є його запаси, саме й можна гасити електроприлади й палаюче масло.
3. Щільна тканина – покривала, рушники. Загоряння, що починається, можна “змести” тканиною, правда, в умовах квартири потрібно бути дуже обережним, щоб пожежу саме збити, а не розмісти по всій кімнаті. Можна спробувати полум'я “придушити” – якщо тканина досить щільна (а іншу сенсу брати немає), накрийте загорання. Втративши кисень, вогонь потухне.
4. Харчова сода. Вона є на кухні, напевно, у будь-якої людини і крім кулінарної має ще одну корисну властивість. В нашому випадку сода поглинає кисень й, відповідно, зменшує інтенсивність горіння. Крім соди з кухонного набору для гасіння загоряння підійде ще сіль, але ні в якому разі не використовуйте інші спеції, приправи й продукти!
5. Пральний порошок. Основний компонент більшості пральних порошків – карбонат натрію. Це саме те, що використовується (з деякими добавками) в порошкових вогнегасниках. При нагріванні виділяється вуглекислий газ, який не підтримує горіння. До того ж він важчий за повітря, а значить перешкоджає доступу кисню.

Управління ДСНС України у Закарпатській області 


Про Захід