На Закарпатті афганців теж хочуть забезпечити земельними ділянками

Опубліковано:





Сьогодні, 20-го лютого в Закарпатській ОДА відбулося засідання колегії Головного управління Держземагенства у Закарпатській області за участі керівників профільних відділів, представників органів місцевого самоврядування та голови Закарпатської ОДА Василя Губаля.

У порядку денному засідання зокрема питання про наповнення бюджету, стан проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, стан реалізації державної політики щодо запобігання протидії проявам корупції в органах Держземагенства області, а також питання щодо забезпечення земельними ділянками військовослужбовців, які беруть участь в АТО та членів їх сімей.

Крім того, як повідомив перший заступник начальника Головного управління Держземагентва області Володимир Токар, важливим є питання забезпечення земельними ділянками воїнів інтернаціоналістів, що брали участь у військових діях в Афганістані.
“Маємо подумати і про афганців, про яких ми забули з 1989-го року. Їх є не так багато і ми не маємо про них забувати. За моєю інформацію, в районах вже працюють по цьому питанню”, − відзначив Володимир Токар.

На засіданні висунули пропозицію проаналізувати всіх землекористувачів і використання ними земельних ділянок. Зокрема йшлося проте, що потрібно, аби орендарі та землевласники несли відповідальність за зменшення родючості ґрунтів, а також про надання коштів для робіт з підвищення родючості ґрунтів, зокрема, вапнування.
Однак голова Закарпатської ОДА Василь Губаль наголосив − важливо, аби ці кошти ви користувалися за прямим призначенням: “Дайте пропозиції щодо того, як має контролюватися цільове використання таких коштів. Це державні гроші і я б хотів, аби вони використовувалися за признанням, по-газдівський.

Також Василь Губаль відзначив, що потрібно створити такі умови, аби людям було комфортно працювати: “Мене це цікавлять землі як такі. Цікавить те, як вони можуть працювати. Колись Хустщина, Тячівщина славилася садами, Скільки за роки незалежності закладено садів? Чому Ужгородщина і Мукачівщина може це робити, а інші райони – ні.
Якщо хочете працювати на своїх посадах – ідіть до людей. Йдіть у села. Не кличте їх до себе на наради, а поїдьте до них самі. Якщо приходить наш місцевий інвестор. То ви маєте зробити так, аби він хотів працювати”.

Про Захід


Про Захід