Крупи, цукор, паливо дорожчають услід за доларом

Опубліковано:





 Чи варто запасатися продуктами й товарами?

Гречка – по 20 – 28, рис – по 23 – 30, за кілограм цукру вже й 11 гривень просять – від початку тижня вартість солодкого продукту в Україні підвищилася на третину, за першу декаду лютого суттєво зросли й ціни на крупи. Експерти пояснюють, що підвищення відбувається слідом за зростанням курсу долара. Дорожчають і ліки, і паливо…

Цього тижня продуктові магазини принесли закарпатцям чергові “сюрпризи” – порівняно з груднем ціни на крупи на прилавках магазинів виросли на третину, а часом і вдвічі. Приміром, кілограм гречки, який ще наприкінці минулого року обходився в 17 гривень, нині продають по 24, а часом і по 28 грн за кіло; кукурудзяна, ячна крупи підвищилися у вартості в середньому до 9–11 грн, вівсян­ка подорожчала з 8 до 13 гривень за упаковку. Рис теж б'є всі рекорди – навіть найдешевший, на кшталт кримського, обходиться в 20, а то й у 24 гривні, просять за кілограм і в межах тридцяти…

Дорожче відтепер обходитиметься й хліб: якщо ще тиждень-два тому двокілограмову упаковку борошна вищого ґатунку продавали по 10–11 грн, то нині – від 13-ти. Прогнози на весну ще гірші…

Подорожчав і цукор. Так, за останні кілька днів його закупівельна ціна зросла на 31 відсоток, повідомив комерційний директор однієї з великих українських продуктових мереж Дмитро Каширін: “До кінця минулого тижня вартість цукру не перевищувала 8 грн. Однак у п'ятницю заводи припинили відвантаження продукту й відновили в понеділок за новою ціною – близько 10,5 грн”.
Ліки, за офіційною статистикою, в січні подорожчали всього на 2 відсотки, хоча насправді й більше. Причина все та ж – нестабільна гривня. Прив'язані до курсу долара й паливно-мастильні матеріали, тож вони з дня на день стають ближчими до вартості золота. Так, якщо ще минулої п'ятниці літр дизпалива на більш-менш пристойній АЗС коштував 17 – 17,45 грн за літр, то вже нині дешевше, ніж по 20, і не знайдеш. Такі ж тенденції і по бензину. А вслід за паливом автоматично дорожчає все…

Статистика при цьому додає, що загалом на споживчому ринку Закарпатської області в січні поточного року ціни на продукти харчування зросли в середньому на 3,7%. Найбільше подорожчали овочі, риба та продукти з риби, фрукти. Зафіксоване підвищення цін на алкогольні напої та тютюнові вироби на 5,1%, на послуги закладів охорони здоров'я – на півтора відсотка.

Попри це, в Головному управлінні статистики знайшли в області й певні товари, які все ж таки в січні певною мірою знизилися в ціні. Так, до прикладу, порівняно з груднем 2014-го у січні поточного року подешевшали аж на 1,1% одяг і взуття.
Може, тому й подешевшали, що не купують, аби на харчі вистачило?…

Тарас РУБАКА, Закарпатська правда


Про Захід