Винний льох “Совине гніздо” в Ужгороді мають реконструювати до кінця року

Опубліковано:

 Сьогодні, 13-го лютого, голова обласної ради Володимир Чубірко провів нараду з керівництвом міста Ужгород – міським головою Віктором Погорєловим, заступником міського голови Ольгою Травіною в ході які з'ясовували стан справ з реалізації українсько-польського грантового проекту з реконструкції будівлі “Совиного гнізда”.

Ще у вересні 2013 року виконавчий комітет Ужгородської міської ради та міська гміна польського міста Ярослав розпочали реалізацію проекту з реставрації пам'яток архітектури – підземного туристичного пасажу у польському місті Ярослав та будівель амбару і винного льоху (“Совине гніздо”) в Ужгороді. Цей проект реалізовується у рамках Програми транскордонного співробітництва “Польща – Білорусь – Україна 2007-2013”. Загальний бюджет проекту становить 1 млн. 856 тис. євро. Його реалізація в Ужгороді обійдеться у 928 тисяч євро, причому 90% цих коштів надійде у вигляді гранту.

Пройшло два роки, але ремонтні роботи так і не розпочалися. У той час як виконання ремонту у польській частині проекту вже завершується, а решта запланованих робіт виконується згідно з графіком, в ужгородському “Совиному гнізді” жодних дій, схожих на реставрацію не помітно.

Володимир Чубірко насамперед акцентував увагу на тому, що влада ставить собі як одне з головних завдань якісно реалізувати проекти, які фінансуються за рахунок європейських грантів. “Проекти, в яких залучена обласна рада реалізуються відкрито, адже ми знаємо, що перед нашими європейськими партнерами ми маємо діяти відкрито та публічно. Щодо проекту “Совине гніздо” був сигнал по Ужгороду, що одна з громадських через суд хоче блокувати проект. Ми маємо зробити все можливе, щоби проект був реалізований. Будь-які перепони мають бути негайно зняті”, – зазначив керівник облради.

Представники міської влади Ужгорода розповіли, що на сьогоднішній день розроблено проектно-кошторисну документацію об'єкту та отримано позитивний експертний звіт ДП “Укрдержбудекспертиза”. Наразі міська рада має право оголосити тендер на проведення реставраційних робіт. На сесії Ужгородської міської ради було прийнято рішення про збільшення з 10 до 50 відсотків суми фінансування з міського бюджету на проведення реставраційних робіт. Буде виділено більше 10 мільйонів з міського бюджету. Міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов повідомив, що цього тижня у Варшаві детально обговорили реалізацію “дорожньої карти” проекту, етапи реставрації. Все доведеться прискорити, оскільки в Ужгороді минулий рік був втрачений для проведення робіт. Тоді як “дзеркальний” проект у польському Ярославі вже наближається до завершення.
“Роботи минулоріч затягувалися, і не робилися. У Варшаві відбулася зустріч з представниками проекту, було переконано партнерів, що проект буде виконано. Термін виконання залишився незмінним до кінця серпня з можливим відтермінуванням до кінця року”, – зазначив міський голова.

Ольга Травіна повідомила, що наразі громадська організація судиться з міськрадою, і хоче долучитися до фінансової реалізації проекту. “Відповідальність має нести за проект міська рада, а не громадська організація, яка представляє кількох осіб. Треба запитати з минулого керівництва міста, чого не проект минулоріч не виконувався. Проектно-кошторисна документація виготовлена. Вже наступного тижня буде оголошено тендер. Підприємство має бути спеціалізованим, адже об'єкт є пам'яткою культури національного значення. З квітня почнуться роботи”, – вважає заступник міського голови.

Володимир Чубірко зазначив, що бере це питання під особистий контроль і обіцяє всіляко допомагати в реалізації проекту.

“Це спільна відповідальність перед громадою Ужгорода. Прошу звертатися до мене, якщо виникатимуть труднощі – чи то з фінансуванням через казначейство, чи то інші бюрократичні перепони. Буде сприяння і на рівні міністерства. До кінця року Ужгород має отримати свою родзинку”, – повідомив керівник ради.

Прес-служба облради


Про Захід