З початку року закарпатські рятувальники погасили 806 пожеж

Опубліковано:

 В Управлінні ДСНС України у Закарпатській області відбулася виїзна підсумкова нарада за результатами оперативно-службової діяльності за перше півріччя 2014 року під головуванням начальника УДСНС в області Мирослава Щербея. У нараді, яка проходила 11 липня в приміщенні Мукачівської райдержадміністрації, також взяли участь: голова Мукачівської РДА Василь Пашкуляк та голова Мукачівської райради Іван Михайло.

Розпочинаючи нараду, очільник обласного рятувального відомства Мирослав Щербей зазначив, що пріоритетними завданнями служби є готовність до дій за призначенням в умовах надзвичайних ситуацій, а також виконання комплексу заходів, спрямованих на недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, випадків загибелі людей на них. Це, насамперед, профілактика загибелі людей на водних об'єктах області, під час пожеж, при виявленні вибухонебезпечних предметів, посилення протипожежного захисту місць збирання, переробки та зберігання нового  врожаю, недопущення пожеж в лісових масивах. Про це “ПроЗаходу” повідомили в У ДСНС України у Закарпатській області

Так‚ упродовж минулого півріччя в краї зареєстровано одну надзвичайну ситуації (проти чотирьох за аналогічний період минулого року) та 167 некласифікованих надзвичайних подій (проти 239 у 2013 році). На території області виникали: отруєння людей (2 випадки)‚ утворення заторів льоду та сміття на річках‚ утоплення людей (16 осіб)‚ буревії, сильні зливи та інше.

Підрозділи оперативно-рятувальної служби області здійснили 6003 виїзди, з яких: 806 – на гасіння пожеж, 137 – на ліквідацію аварій, катастроф та стихійних лих, 21 – на ліквідацію наслідків дорожньо-транспортних пригод, 58 виїздів – на вилучення та знешкодження понад тисячу вибухонебезпечних предметів, 10 – на проведення демеркуризації ртуті, 50 – пошук та рятування 69 туристів у горах.

Порівняно з першим півріччям минулого року спостерігалася тенденція щодо збільшення кількості пожеж (з 794 випадки у 2013 році до 539 у 2014). На пожежах  загинуло – 9 осіб (проти 19 за минулий рік), травмовано – 8 осіб (проти 12 у 2013). Також за шість місяців, що минуло, було врятовано 50 людей. Економічні втрати від пожеж перевищили 23 млн. грн.

Найчастіше від вогню потерпає житловий сектор, де зафіксовано 86% пожеж, а основними причинами пожеж залишаються: необережне поводження з вогнем (522 пожежі) та порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок (210 випадків).

Особливу увагу рятувальники акцентували на роботі регіонального та районних координаційних штабів з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

“Сьогодні на території Закарпаття знайшло прихисток 601 громадянин, які перемістилися з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО. Всім, хто  звернувся до регіонального штабу було надано тимчасове житло, переважно за рахунок благодійних та волонтерських організацій. Дуже важливо, що рятувальники забезпечують цілодобове чергування в оперативному штабі з питань переселенців.

Окрім цього зараз на території області, якими опікується оперативно-рятувальна служба краю, перебувають 10 дітей з Донецька, котрі у зв'язку із проведенням антитерористичної операції були змушені покинути свої домівки та тимчасово переїхати на Закарпаття. Шість днів діти провели в готельному комплексі “Шипіт Карпат”, що у мальовничому селі Пилипець Міжгірського району, а зараз відпочивають у дитячому таборі села Яноші, що на Берегівщині.”, – зазначив начальник У ДСНС України у Закарпатській області Мирослав Щербей.

Учасники наради ознайомилися і з основними вимогами Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції”. Увага присутніх акцентувалася на важливості дотримання законності в службовій діяльності.

Не оминули увагою присутні й питання щодо безпеки відпочинку людей на воді.

“З початку 2014 року на водних об'єктах краю вже загинуло 16 осіб, з яких 2 – діти. Аналіз свідчить, що основними причинами загибелі людей є використання для відпочинку стихійних, непристосованих для цього місць; нехтування громадянами елементарними правилами поведінки на воді та купання в нетверезому стані. З метою недопущення трагедій на воді, потрібно більше уваги приділяти встановленню в місцях масового відпочинку людей упереджувальних знаків профілактичного змісту. Одними із характерних недоліків залишається відсутність сезонних рятувальних постів, а також непроходження рятувальниками наявних рятувальних постів щорічної підготовки (перепідготовки). На сьогодні в області обліковано лише 13 місць масового відпочинку на воді”, – зазначив Мирослав Щербей.

Також він наголосив, що пріоритетними завданнями служби є готовність до дій за призначенням в умовах надзвичайних ситуацій, а також виконання комплексу заходів, спрямованих на недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, випадків загибелі та травмування на них людей. Це, насамперед, профілактика загибелі та травмування краян, під час пожеж, при виявленні вибухонебезпечних предметів; посилення протипожежного захисту місць збирання, переробки та зберігання нового врожаю; недопущення пожеж в лісових масивах. Йшлося й про рівень боєздатності та реагування рятувальних підрозділів на резонансні події, співпрацю з органами місцевої влади щодо ефективного здійснення державної політики у сфері цивільного захисту. Для покращення роботи всіх структурних підрозділів Управління ДСНС в області та оптимізації шляхів вирішення  викликів сьогодення відбулося ефективне та конструктивне обговорення  проблемних питань оперативно-службової діяльності.

Підсумовуючи‚ начальник закарпатських рятувальників Мирослав Щербей визначив основні завдання, над якими слід працювати у другому півріччі. Зокрема: підвищити рівень взаємодії з органами влади та місцевого самоврядування в питаннях покращення стану пожежної безпеки і цивільного захисту в містах та районах області, здійснити комплекс організаційно-профілактичних заходів щодо підготовки освітніх закладів до початку нового навчального року, необхідність покращення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення, вжиття упереджувальних заходів щодо недопущення загибелі людей на пожежах та різного роду надзвичайних подіях та ситуаціях. Також особлива увага зверталася на підготовці підрозділів до осінньо-зимового періоду. Разом цей комплекс заходів дозволить підвищити ефективність реагування підрозділів ДСНС на різноманітні надзвичайні ситуації, а значить мінімізувати їх наслідки.

По закінченню наради, за сумлінне виконання службових обов'язків й високу професійну майстерність, окремі працівники були нагороджені грамотами й подяками ДСНС України та отримали чергові спеціальні звання.

 

Про Захід