Що за 6 місяців зробили ужгородські міліціонери

Опубліковано:

 Сьогодні в Ужгородському міськвідділі міліції за участі тимчасово виконуючого обов'язки начальника Управління карного розшуку УМВС України в Закарпатській області підполковника міліції Івана Повханича та очільника міліції обласного центру підполковника Євгена Калитича відбулося підведення підсумків оперативно-службової діяльності міськвідділу за шість місяців поточного року – пише Діана ДОРОГІЙ, Ужгородський МВ УМВС

 Про здобутки та прорахунки в роботі Ужгородського міського відділу міліції доповідав заступник начальника міліції обласного центру підполковник Василь Довганич, який  охарактеризував стан злочинності та правопорядку на території  міста, додержання вимог законодавства, спрямованого на профілактику злочинності та окремих категорій злочинців. Було проаналізовано показники роботи кожного підрозділу,  визначено позитивні тенденції та проблемні питання.

 

 Актуальним  залишається питання дотримання співробітниками міліції обліково-реєстраційної дисципліни, своєчасної і стовідсоткової реєстрації заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та події, прийняття відповідних заходів реагування. Дуже важливо, щоб заяви й повідомлення громадян про ті чи інші правопорушення чи події, у жодному разі не укривалися від обліку. І обов'язково щоб при їх розгляді, всебічно й об'єктивно досліджувалися всі обставини звернення та тільки після цього, приймалося правильне рішення. Громадяни, які звертаються до міліції по допомогу, повинні почувати себе захищеними й впевненими, що саме тут з їхньою проблемою розберуться й приймуть законне рішення.

 Тож, протягом звітнього періоду в журналі єдиного обліку заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та події Ужгородського міськвідділу міліції зареєстровано 5173 заяв та повідомлення про вчинення кримінальних правопорушень та пригод, з яких 1347 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та по 3381 — прийнято рішення відповідно до Закону України “Про звернення громадян”.

 Сектором карного розшуку міськвідділу за шість місяців поточного року розкрито 126 злочини, а саме: 75 крадіжок, 8 грабежів, 5 фактів незаконного поводження зі зброєю, 2 зґвалтування, 3 факти нанесення тілесних ушкоджень, 2 факти нанесення тяжких тілесних ушкоджень, 4 факти незаконного обіг наркотичних речовин, 8 фактів підробки документів, 2 втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, 1 погроза, 5 розбійних нападів, 1 опір працівникам міліції, 2 факти незаконного заволодіння автотранспортними засобами, розкрито 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 факти надання завідомо неправдивих показів, 1 хуліганство та 5 шахрайств.

 Протягом звітного періоду працівниками сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків вживалися ряд заходів, спрямованих на протидію наркозлочинності та на виявлення фактів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. Виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 34 фактів пов'язано із незаконним обігом наркотиків з них за статтею 309 – 15 фактів (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту), 10 фактів за статтею 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), 3 факти за статтею 317 (організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), 3 факти за статтею 310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель), 2 факти за статтею 320 (порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів) Кримінального Кодексу України. До адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення у цій сфері притягнуто 25 осіб.

 Сектором кримінальної міліції в справах дітей було проведено ряд оперативно-профілактичних заходів: “Діти вулиці”, “Денне місто”, “Канікули”, “Малюк”, а також за участю представників Ужгородської міської ради та журналістів було здійснено 10 рейдів – “Дотримання законодавства продажу неповнолітнім алкогольних і тютюнових виробів”, “Перебування дітей до 16 – річного віку у розважальних закладах у нічний час без супроводу дорослих” та “Виявлення дорослих осіб, які втягують неповнолітніх дітей у жебракування, пияцтво та іншу протиправну діяльність”. Всього службою складено — 65 адміністративні протоколи, за різними статями Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 Сектором державної служби боротьби з економічною злочинністю Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області протягом звітного періоду здійснено ряд організаційних та практичних заходів, спрямованих на покращення профілактики злочинності, стабілізації оперативної обстановки, забезпечення громадської безпеки, викриття та розслідування злочинів у тому числі на пріоритетних напрямках боротьби із злочинністю у сфері економіки. Виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 55 фактів щодо скоєння злочинів у сфері економіки. За результатами досудового слідства про підозру у скоєнні злочину повідомлено 30 осіб. Закінчено розслідування та направлено до суду 40 кримінальне провадження.

 Дільничними інспекторами міліції з початку року вжито ряд заходів, спрямованих на забезпечення контролю за способом життя та поведінки підоблікового елементу, з ними проведено профілактичні бесіди щодо недопущення в майбутньому протиправних діянь. Основна увага приділялася раніше судимим, і в першу чергу формально підпадаючим під дію Закону України “Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі” та адміннаглядним. З цією метою на території міста Ужгорода організовувались та проводилися профілактичні відпрацювання, подворові та поквартирні обходи. Безпосередньо дільничними інспекторами розкрито 75 злочини з них 15 тяжких. Виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності 868 осіб, що вчинили різного роду правопорушення. Відвідали 38000 та впомешкань громадян та організацій, яким вручено візитки дільничних інспекторів міліції та проведено профілактичні бесіди про недопущення порушень громадського порядку та скоєння злочинів.

 Іван Повханич, аналізуючи результати оперативно-службової діяльності місквідділу за шість місяців 2014 року відзначив, що всі підрозділи міськвідділу мають позитивні  напрацювання і досягнення. Не оминув керівник і проблемні питання та шляхи їх вирішення. Зокрема, слід більше уваги приділяти організації роботи з розкриття кримінальних правопорушень, профілактичній роботі по запобіганню скоєння правопорушень, майновим злочинам,  втягнення неповнолітніх до вживання алкогольних та наркотичних засобів, встановлення осіб які пошкоджують автотранспортні засоби шляхом підпалу, тощо. Працівникам  міськвідділу він побажав: “Позитивні показники в роботі покращувати, а негативні подолати”.

 На завершення, начальник Ужгородського міського відділу міліції Євген Калитич звернув увагу міліціонерів на те, що кожен співробітник має сумлінно виконувати свої службові обов'язки, дотримуватись законності у розслідуванні кримінальних проваджень, бути ввічливими у спілкуванні з людьми, адже робота правоохоронних органів направлена на те, щоб захищати права та свободи громадян.

 

Про Захід