Соціум

Мінус 300 гривень замість підвищення. Уряд В. Гройсмана змусив «Нафтогаз» знизити ціну на газ

 

Анонсованого підвищення ціни на газ у наступному місяці не буде. Уряд В. Гройсмана змусив “Нафтогаз” не тільки зупинити травневий ріст, а й знизити існуючі тарифи на 300 грн. Це стало можливим завдяки падінню цін на газ у світі та принципової позиції Прем'єр-міністра України.

Хоча ще тиждень тому закарпатці вже підраховували у скільки їм обійдеться 15% збільшення газового тарифу. Хоч надворі і весна, проте вона не така тепла, як зазвичай, та й цінова надбавка не обіцяла бути виключно сезонною. Проте, реакція Уряду на підвищення цін від “Нафтогазу” допомогла мешканцям краю зітхнути із полегшенням.

Ще минулого тижня Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман висловив стурбованість нахабством державної компанії НАК “Нафтогаз України” на засіданні Кабінету міністрів. За його словами, “Нафтогаз” у будь-який спосіб намагається підняти ціни на “блакитне паливо” для населення. І це на фоні нинішньої кон'юнктури на ринку газу в Україні і в світі, яка демонструє зниження. Що дає всі можливості говорити не про підвищення, а про здешевлення існуючого тарифу.

Ще раніше, 3 квітня 2019 року, Уряд прийняв Постанову №293, якою зобов'язав  “Нафтогаз” продавати газ населенню дешевше. Відповідно до документу компанія-монополіст зобов'язана з травня знизити тариф. Головним аргументом було  те, що якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше. В разі невиконання газовим монополістом рішення Уряду, Володимир Гройсман заявив про можливу відставку голови “Нафтогазу” Андрія Коболєва.

“Якщо у Європі ринкові ціни падають, то чому “Нафтогаз” не приймає швидких рішень, а починають крутити це питання? Я їх попередив: якщо вони будуть маніпулювати цим питанням, то мені з ними не по дорозі. Як і більшості громадян України. “Нафтогаз має виконувати соціальну функцію”,- зазначив Прем'єр-міністр.

Зрештою, в понеділок 22 квітня у “Нафтогазі” дослухалися до аргументів очільника Уряду та прийняли рішення про зменшення ціни на газ. Так, НАК “Нафтогаз України” спільно з представниками Уряду розробив новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, а й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. кубометрів. Це кінцева роздрібна ціна.

Пояснюємо механізм: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену в постанові КМУ №867 від 19.10.18 р., ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова вартість газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на тому ж рівні.

“Це другий раз, коли я поставив жорстку вимогу перед “Нафтогазом” (щодо зниження ціни на газ – ред). Третього разу не буде. Тому нехай працюють на країну і збільшують видобуток українського газу, хай шукають дешевший газ по всьому світу, щоб українці отримали його дешевшим”, – зауважив Володимир Гройсман.

Окрім того, у майбутньому, аби ціни на газ були ще меншими, Україні слід шукати й інші шляхи, які призведуть до здешевлення газу. Зокрема, як зазначив 22 квітня в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV Володимир Гройсман, Україна має позбутися будь-якої залежності від іноземних ринків, збільшуючи власний видобуток газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 2 =