Соціум

На Закарпатті лікуватимуть аритмії за євростандартами

Перші тестові оперативні втручання із застосуванням радіочастотної абляції проведено днями в Закарпатському обласному клінічному кардіологічному диспансері (ЗОКДД) лікарями закладу спільно з кардіохірургом Національного інституту серцево-судинних хвороб ім. М.МАмосова Петканичем. Відтепер жителі нашого регіону матимуть можливість отримати сучасне високоефективне та доступне лікування тахіаритмій не від'їжджаючи за межі області. Це стало можливим завдяки закупці нового обладнання для електрофізіологічної лабораторії в рамках реалізації субпроекту МОЗ України та Світового Банку “Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей в Закарпатській області”. 

Радіочастотна абляція – одна з найбільш поширених у світі методик лікування різного виду аритмій серця. Суть методу полягає в точковомувпливі на патологічні ділянки серця електричнимструмом високої частоти. Радіочастотна абляціяздійснюється за допомоги тонкого катетера-провідника, який вводиться через стегнову артерію, або через підключичну вену і підводиться до патологічного вогнища в серце. На провідникподається радіочастотний імпульс, який викликає місцевий опік і руйнує зону аритмії або створює бар'єр для розповсюдження впливу аритмічного вогнища на все серце. Процедура виконується в спеціально обладнаній операційній під рентгенівським контролем ангіографічноїустановки. 

Як розповів Володимир Ком'яті – лікар-аритмологрентген-хірургічного відділення ЗОККД, найближчим часом заклад отримає надсучаснетехнологічне обладнання для проведення кріоабляції аритмій серця. Це методика, коли в порожнини серця вводиться кріобалон, який наповнюється азотом і виморожує ділянки, щоспричиняють аритмію. Лікар зазначив, що у Європі є близько 400 таких центрів, адже цей метод вважається “золотим стандартом” у лікуванні аритмій серця. На жаль, в Україні жодного державного центру кріоабляції поки що немає. Закарпатський обласний кардіодиспансер стане першим, де почнуть проводити ці оперативні втручання. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 58 = 59