Політика

«Задній хід» у питанні «ПриватБанку» викличе глибоку кризу в Україні – Президент

 

Президент України Петро Порошенко застерігає, що зміна позиції держави у питанні “ПриватБанку”, на що натякають і чого прагнуть його колишні власники, спричинить глибоку економічну кризу і в країні, і у відносинах з міжнародними фінансовими організаціями, партнерами України. Про це Глава держави заявив під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу.

“Я був шокований вимогою двохмільярдної компенсації – два мільярда доларів, за “ПриватБанк”. Це питання вже на столі. Це те, що нас чекає”, – сказав Глава держави.

Він зауважив, що так само піднімається і питання позову до суду щодо визнання незаконною націоналізації банку.

“Різкі рухи щодо банку створюють певні загрози коштам його численних клієнтів. Рішення на користь колишнього власника стане потужним ударом по співпраці з Міжнародним валютним фондом. Спроба націоналізації  “ПриватБанку”, якою ми, нагадаю, врятували кошти більше 22 мільйонів вкладників, 22 мільйонів громадян України”, – заявив Президент.

Президент підкреслив, що ідея розвитку подій, які призведуть до дефолту, йому ніколи не подобалася і не подобається, тож свого часу було ухвалено рішення про націоналізацію “ПриватБанку”.

“Наголошую – вона не подобається мені і не подобалася всі п'ять років. І я дуже дякую і колегам з Верховної Ради України, і партнерам з Уряду на чолі з обома Прем'єр-міністрами, в тому числі з Володимиром Гройсманом, які докладали максимум зусиль для того, щоб нашою спільною командою уникнути кризи, забезпечити макрофінансову стабільність, макроекономічну стабілізацію”, – сказав Президент.

Не додають стабільності в державі і натяки на спробу дострокового розпуску Верховної Ради в разі зміни Президента. “Ці заклики вже пролунали”, – зауважив він.

“Що це означає? Я хочу, щоб розмова в нас теж була відвертою. Це означає тривалу політичну кризу, тривалу паузу у стосунках з партнерами, що поставить під питання нашу здатність подолати пікові боргові навантаження, які лягають на нашу країну цього року, особливо у травні і вересні”, – підкреслив Президент.

Штаб інформаційний 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + 4 =