Жителі Ужгородщини лікуватимуться у міській лікарні за власний рахунок

Опубліковано:

 

Це ж стосується й амбулаторного лікування у жіночих консультаціях. А за пологи і лікування в Ужгородському пологовому будинку оплачуватимуть з бюджету району, інформує прес-служба міськради.

У міській раді сьогодні обговорювали, як врегулювати ситуацію із фінансуванням витрат на лікування мешканців Ужгородського району у медичних міських комунальних закладах обласного центру. Участь у зустрічі взяли міський голова Богдан Андріїв, його заступники Олександр Білак та Василь Гомонай, голова Ужгородської райдержадміністрації Еріка Кинєв, директор департаменту фінансів та бюджетної політики Ужгородської міськради Леся Гах, начальник відділу охорони здоров'я міськради Василь Решетар, головний лікар пологового будинку Олег Онопко, заступник головного лікаря міської центральної клінічної лікарні Володимир Шпонтак, начальник фінансового управління Ужгородської РДА Ольга Ящищак, начальник відділу охорони здоров'я Ужгородської РДА Світлана Чопик та інші.
Відповідно до аналізу за 2 місяці цього року, кожен п'ятий пацієнт Ужгородської центральної міської клінічної лікарні – мешканець інших районів (за січень-лютий до лікарні поступило 2270 осіб, із них 1819 ужгородців, решта 451 – мешканці інших районів, у тому числі 100 з Ужгородського району). У міський пологовий будинок за цей же час поступило 1485 жінок, із них більше половини, а точніше 884 жінки, – з інших районів, у тому числі 251 мешканка Ужгородського району. 
Оскільки йдеться про вторинну ланку надання медичної допомоги, яка фінансується за рахунок цільової державної медичної субвенції (первинна, як відомо, фінансується вже за новою моделлю), стоїть питання передачі частини медичної субвенції з Ужгородського району місту Ужгород (міжбюджетний трансферт). І якщо Чоп та Баранинська ОТГ мають укладені з Ужгородською міською радою договори про відшкодування вартості лікування своїх мешканців, то Ужгородський район наразі цього не зробив. Оскільки всупереч бюджетному законодавству трансферти субвенції не проводилися, фактично втрати міського бюджету Ужгорода за січень-лютий 2019 року за лікування іногородніх склали понад 5,2 млн. грн. А ці кошти місто могло б спрямувати на покращення надання медичних послуг ужгородцям.
Дійшли згоди, що якщо мешканці Ужгородського району самостійно звертатимуться до міської лікарні за тими видами медичних послуг, які надає районна лікарня, то вони самі компенсуватимуть вартість лікування. 

Про Захід