Соціум

Закарпатські рятувальники підсумували минулий рік

18 січня в приміщенні Закарпатської обласної філармонії відбулася нарада за підсумками роботи Управління ДСНС області та підпорядкованих підрозділів у 2018 році. У заході взяли участь: голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, начальник Управління Роман Гудак, керівництво міськрайонних управлінь, районних відділів, секторів, пожежно-рятувальних підрозділів області.
Керівник закарпатських рятувальників Роман Гудак  проаналізував роботу  служби порятунку “101” впродовж минулого року, стан пожежної й техногенної безпеки на території області та окреслив перспективи на майбутнє.
Так, впродовж 2018 року на території краю виникло 9 надзвичайних ситуацій, з яких 7 природного характеру та 2 техногенного. Також у краї виникла 2161 пожежа, що на 36 % більше ніж у 2017 році. Невтішною є й ситуація із загибеллю людей на пожежах. Так, впродовж 2018 року у вогні загинуло 59 осіб проти 42 у 2017-му. Травми отримали 32 людини, тоді як 2017-го ця цифра складала 24 особи.
Також збільшилася й кількість некласифікованих надзвичайних подій. Упродовж 2018 року на території Закарпатської області зафіксовано 530 випадків, проти 392 за 2017 рік. Групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення здійснено 122 залучення, під час яких виявлено та знищено 2177 одиниціь вибухонебезпечних предметів.
Підрозділами гірської пошуково-рятувальної частини здійснено 185 виїздів на пошуково-рятувальні та аварійно-рятувальні роботи, під час яких були врятовані 288 осіб та надана невідкладна медична допомога 90 потерпілим туристам.
З метою забезпечення безпеки відпочивальників на воді підрозділи водолазно-рятувального відділення у 2018 році здійснили 53 виїзди, із них на водолазно-пошукові та пошукові роботи – 20, водолазні роботи по підводному обстеженню і очищенню дна акваторій та опор мостів – 21, забезпечення безпеки на воді та проведення навчань – 11, рятувальні роботи на воді – 1. Загалом, на водних об'єктах краю загинуло 43 людини. Це на 54 відсотки більше, ніж у 2017 році.
У свою чергу голова Закарпатської облдержадміністації наголосив на тісній взаємодії та плідній співпраці рятувальників та обласної влади, також подякував особовому складу за бездоганну роботу.
“Проводячи практичні навчання, чи ліквідовуючи реальну надзвичайну подію – рятувальники завжди демонструють найвищий рівень підготовки, майстерність та фаховість”, – зазначив Геннадій Москаль. За високі показники в службовій діяльності, порятунок людей під час надзвичайних подій та ситуацій кращих співробітників Служби було відзначено почесними грамотами та подяками обласної державної адміністрації,
Підбиваючи підсумки наради, очільник обласної Служби порятунку “101” Роман Гудак націлив особовий склад на своєчасне та в повному обсязі виконання поставлених завдань, наголосив на оперативному реагуванні на усі надзвичайні події та посилення профілактичних заходів, спрямованих на зменшення виникнення пожеж в житловому секторі та недопущенні загибелі на них громадян.
У ДСНС України у Закарпатській області

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

71 − = 66