Культура

У Мукачеві підсумували фестиваль «Червене вино-2019»

“Круглий стіл”, на якому аналізували цьогорічний фестиваль “Червене вино” відбувся в міськраді. Серед присутніх – президент Регіональної туристичної організації Закарпаття Федір Шандор, голова Асоціації х виноробів Закарпаття Олександр Ковач,    директор Мукачівського турінфоцентру Беата Столяренко,  керівник проекту Туристичний інформаційний центр Закарпаття Олександр Коваль, винороби краю.

Головний підсумок цьогорічну фесту вина за словами Федора Шандора – якість вина на фестивалі суттєво зросла. І що важливо, з'явилися нові винороби, які відроджують виробництва сортів вина, як були популярними ще у XIX столітті.  Також були представлені не лише молоді вина, а й вина, які можуть зберігатися в тарі довший період. Щодо тари, то на фестивалі вже понад 60% виноробів перейшли на скляну. “Сам фестиваль, який безперечно є найбільшим винним фестом країни цьогоріч є на 100% закарпатським по духу. Окрім виноробів та крафтових виробників, гостей радували своїми виступи закарпатські гурти та місцеві народні колективи, що дуже цікаво для туриста, який їде в Мукачево”, – зазначає Федір Шандор.

Однозначно позитивним фактором професор відзначає перенесення фесту з центральної частини міста у парк. Це зручно для туриста як по логістиці, так і дає змогу формувати більше кількість різноманітних локацій з належною інфраструктурою.

Олександр Ковач відмітив, що окрім географії виноробів, дегустаційна комісія фіксує і зростання якості продукту. “Закарпаття може презентувати якісне не лише черовне, але вже і біле та рожеві вина. І до речі, переможці “Червеного вина” вже отримали підтвердження якості свого вина і нагороди і в країнах ЄС”, – каже керівник асоціації. Вже наступного року, у зв'язку з прийняття ліберального законодаства очікується, що на фесті частина виноробів буде з тих, хто отримав відповідні ліцензії та легалізували свою діяльність.

Олександр Коваль каже, що “Червене вино” є своєрідним брендом, на який вже не перший рік спеціально приїзджають туристи з усієї країни. І цей фест “тримає марку”. Серед недоліків по логістиці – недостатність поїздів в область і як наслідок нестача квитків.

Беата Столяренко повідомила, що фестиваль “Червене вино” вже третій рік самоокупний, тобто з міського бюджету кошти на його проведення не виділяються. Все робиться за рахунок його учасників. Цьогоріч шляхом відкритого аукціону вдалося зібрати понад 1,2 млн. гривень, про їх витрату буде публічно поінформовано громадськість. За словами керівника турінфоцентру вже йде підготовка до наступного, XXV фестивалю, на який планують запросити переможців попередніх років та підготувати якісну розважальну програму.

Мукачівська міськрада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 5 =