Соціум

Майже 315 тисяч закарпатців отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки»

Вже майже два роки реалізується Урядова програма “Доступні ліки”. Її мета – збільшення
прихильності хворих до лікування, зменшення ризиків виникнення ускладнень протікання
хвороб, подовження тривалості життя в Україні. Програма передбачає надання за рецептом лікаря в аптеці певних медикаментів безкоштовно, або з незначною доплатою хворим на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет 2-го типу. Нагадаємо, що лікар в рецепті вказує непатентовану назву медикаменту, а в аптеці хворий купує визначений для себе препарат певного виробника. Джерело фінансування програми – кошти Державного бюджету.

Як розповіла начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров'я Ольга Чемет, для Закарпаття на реалізацію програми “Доступні ліки” цього року передбачено 32 млн 438,9 тис. грн.. Область на 29 грудня вже отримала фінансування у розмірі 32 млн 438,9  тис грн. і, згідно розпорядження голови ОДА, розподілила кошти між районами та містами краю, а місцева влада – між визначеними на місцях медичними установами.

Станом на 29 грудня укладено 189 договори із 270 аптеками, що виявили бажання брати участь в Урядовій програмі. Медичними працівниками в рамках програми “Доступні
ліки” виписано 742084 рецептів.

З початку 2018 року 314,959 тисячі  закарпатців скористались можливістю отримати необхідні їм ліки за зниженими цінами, а деякі й безкоштовно. Вже отоварено 657 503 рецептів на суму 32 млн.305,4 тис. грн.. Середня вартість одного рецепту становить 49,1 грн.

Нагадаємо, що з серпня 2018 року МОЗ України затвердив новий реєстр препаратів програми “Доступні ліки” – четвертий від початку дії програми.

Нині у програмі 261 препарат, 59 з яких  для пацієнта є повністю безоплатними. У квітні 2017 року, коли програма стартувала, у програмі було 153 торгових назв препаратів, з яких безоплатно отримати можна було 23. Тобто за час роботи програми вибір для пацієнта збільшився більше, ніж у 2 рази.

Для лікування серцево-судинних захворювань у програмі є 203 препарати, 45 з яких пацієнти можуть отримати безоплатно. 

Для лікування діабету 2 типу – 42 препарати, з яких 9 є безоплатними. 

Від бронхіальної астми у програмі є 15 препаратів, 5 із яких пацієнт може отримати безоплатно.

З повним списком безоплатних препаратів можна ознайомитися тут.

Щоб отримати ліки за програмою, пацієнт повинен звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта й отримати правильно виписаний рецепт. Лікар виписує пацієнтові рецепт на лікарський засіб, вказуючи його міжнародну непатентовану назву. Потім пацієнт обмінює рецепт на ліки в аптеці з позначкою “Доступні ліки”. Карту аптек, які долучилися до програми, можна переглянути за посиланням.

Прес-центр ОЦЗ в Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + 2 =