Соціум

Судове засідання щодо нападу на журналістів “М-студіо” перенесли через неявку прокурора

 

Чергове засідання суду усправі щодо перешкоджання журналістській діяльності знімальній групі регіонального телеканалу “М-студіо” перенесено через неявку прокурора. Про це повідомляє представник ІМІ в Закарпатській області із залиУжгородського міськрайонногосуду.

Засідання було призначено на 7 грудня, на 15.30. Однак, як поінформував суддя Олег Придачук, о 14.00 до канцелярії надійшло клопотання від прокурора Ужгородської місцевої прокуратури Ісака про перенесення судового засідання, оскільки він перебуває в іншому місті на іншому судовому засіданні. В Ужгородській місцевій прокуратурі не прислали прокурора на заміну.

“Без прокурора не можемо розглядати справу”, – резюмував суддя Придачук і оголосив перерву до 14.00 29 грудня.

Нагадаємо, справа за підозрою у перешкоджанні журналістській діяльності знімальній групі телеканалу “М-студіо” – журналістці Тетяні Легезі та оператору Юрію Яроховичу – в Ужгородському міськрайонному суді розглядається із 19 січня 2016 року. Сам інцидент стався ще у вересні 2015 року – тоді місцевий підприємець, екс-депутат Ужгородської міської ради Павло Маєрчик вдарив по телевізійній камері, коли оператор знімав події навколо сутички щодо права власності на приміщення у центрі Ужгорода.

Як розповіла представнику ІМІ журналістка Тетяна Легеза, станом на сьогодні суд уже допитав свідків, журналістів – як потерпілих, а 7 грудня мав відбутися допит власне підозрюваного – Павла Маєрчика.

Однак, зазначила Тетяна Легеза, судові засідання доволі часто переносяться через неявку то прокурора, то одного з адвокатів сторони захисту. Наприклад, одне із засідань пройшло у квітні. Наступне повинно було бути 20 червня, але тоді перенесли, бо суддя був у нарадчій кімнаті по іншій справі. Потім засідання уже призначили аж на 6 листопада, але в цей день прокурор по справі теж не з'явився, але у прокуратурі знайшли йому заміну.

Ці всі обставини, на думку Тетяни Легези, можуть свідчити про штучне затягування справи. А відтак є загроза, що пройдуть строки давності скоєння злочину. “Це, у свою чергу, грозить тим, що навіть якщо вина підозрюваного буде доведена, ніякого покарання за це не буде”, – резюмувала Тетяна Легеза.

ІМІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 1 =