Соціум

Школярі з Виноградівщини перемогли одразу в двох номінаціях конкурсу «Майбутнє України»

Подвійну перемогу на всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів Малої академії наук Майбутнє України” отримали школярі з Виноградівщини.  Нагородження переможців відбулося 23 жовтня в Києві  в рамках міжнародного форуму інновацій “Innovation Market”.

У номінації “електроніка та приладобудування” здобули школярі з Великої Копані – Вадим Антолик та Світлана Бровді, які представили повністю функціональний електронний прилад, за допомогою якого здійснюється “розумне” керування системами приватного будинку – сигналізацією, твердопаливним котлом, дренажною системою та аварійним живленням при відключенні централізованого електропостачання. Науковий керівник, вчитель Виноградівської ЗОШ №1 Андрій Лисак зазначив, що “Ми орієнтувалися, на  високий результат у конкурсі, але перше місце стало для нас несподіванкою. Над приладом ми працювали упродовж декількох років, він вдосконалювався, у фінальній версії були враховані побажання та конструктивна критика фахівців, зокрема викладачів інженерно-технічного факультету УжНУ”.

У номінації “технічна творчість та винахідництво” переміг проект діагностичного модулю “Blossom” Мирослави Гречин з Виноградова,  науковий керівник – вчитель інформатики та математики Виноградівської ЗОШ №1 Віра Лисак. Цей пристрій може застосовуватися в психології. Мирослава Гречин зазначила: “Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета – визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів – пам'яті, уваги, мислення, сприйняття, уяви. Ми з керівником вирішили спробувати автоматизувати дану діагностику. За допомогою шкільного психолога ми перенесли деякі методики на наш пристрій “Blossom” та підготували п'ятирівневу систему оцінювання розвитку пам'яті, уваги, уяви, сприйняття та мислення”. Крім цього, прилад “Blossom” можна застосовувати як для перевірки готовності дітей до  школи так і для корекційно-розвиваючих занять.

Наразі прилад є готовим до використання та вже отримав попередні замовлення на реалізацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

38 − 33 =