Соціум

На Закарпатті легалізували понад 600 неоформлених працівників

Головним та підвідомчими управліннями Пенсійного фонду Закарпатської області постійно здійснюється моніторинг та аналіз відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, завдяки чому виявляються, зокрема, підприємства, де виплачують працівникам заробітну плату нижче мінімального розміру. Відтак спільно з управлінням Держпраці проводиться відповідна робота, що в кінцевому підсумку дає позитивний результат. Так, за 9 місяців цього року в області на 28,5 відсотка зменшилась кількість найманих працівників, які отримують заробітну плату нижче мінімального розміру, у порівнянні до січня 2018 року: якщо на початку року отримували мінімальну зарплату 13,7 тисячі осіб за умови повного відпрацьованого місяця, то у вересні цього року – вже 9,8 тисячі. І ці позитивні тенденції зберігаються.
Протягом 10 місяців 65 суб'єктів господарювання області збільшили заробітну плату 576 найманим працівникам, які раніше отримували заробітну плату менше мінімальної, 59 суб'єктів збільшили фонд оплати праці по підприємствах на 3,8 млн. грн., що дало можливість додатково залучити майже 800 тисяч гривень єдиного соціального внеску, 33 керівників, які нараховували собі заробітну плату менше мінімальної, збільшили її нарахування в середньому на 2,6 тисячі гривень, 34 суб'єкти збільшили чисельність найманих працівників на 283 особи, 26 суб'єктів зменшили кількість найманих працівників, що працювали неповний робочий час, на 222 особи.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р “Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення” з 5 жовтня в області проводяться спільні перевірки управліннями Держпраці та Державної фіскальної служби. Складено графік спільних інспекційних заходів за участі Держпраці та Державної фіскальної служби. Всього станом на 16 листопада проведено 81 інспекційне відвідування. 
Виявлено 26 осіб, допущених до роботи без трудового договору у 8 суб'єктів господарювання. Зокрема: ПП “Діалог В” (будівництво житлових будівель) – 3 осіб, товариство “Догмат груп” (лісопильне та стругальне виробництво) – 3 особи, ПП “ПРК Делі” (агентство нерухомості) – 14 осіб, ТОВ “Комфортсервіс” (виробництво будівельних металевих конструкцій і частини конструкцій) – 2 особита інші.
Разом з тим за результатами проведених інспекційних відвідувань у жовтні-листопаді проінспектованими суб'єктами господарювання подано повідомлення про прийняття на роботу та оформлено на роботу 144 особи (за даними Державного реєстру застрахованих осіб). Крім того, за результатами 19 профілактичних відвідувань суб'єктів господарювання, легалізовано 42 робочі місця.
В загальному, в результаті вжитих спільних заходів органів Пенсійного фонду, Держпраці та ДФС на виконання розпорядження № 649, легалізовано та подано повідомлення про прийняття на роботу за 186 осіб.
Згідно з інформацією головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області за результатами вжитих заходів, станом на 01.11.2018, легалізовано працю 608 неоформлених найманих працівників, завдяки чому мобілізовано 236,5 тисячі гривень єдиного внеску. 
Крім того, завдяки інформаційно-роз'яснювальній роботі, профілактичним та інспекційним відвідуванням органами Держпраці платників добровільно укладено трудові договори з 3369 особами, додатково надійшло до бюджету Фонду близько 2 мільйонів гривень єдиного соціального внеску, інформує ГУ ДФС у Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − 8 =